„Máme už kompletní svatou rodinu, přibyli nám babička s dědouškem a bača se psem. Máme už velblouda, oslíka, kozu, ovečky a čekáme na Tři krále, kteří možná přijdou v příštím roce. Náš betlém se rozrůstá o další a další postavy a předpokládáme, že se připojí i pečovatelka, kuchařka a možná i údržbář, postupně zaplníme velký prostor zahrady,“ řekl ředitel Hortenzie Marian Žárský. Všem podporovatelům domova, personálu a zejména jeho klientům poděkoval.

Cesta k Flascharovu dolu v Odrách - 28. listopadu 2023.
V Odrách chtějí zpřístupnit další část Flascharova dolu. Zadali dokumentaci

Program u betléma zahájily tři sólové zpěvačky - Monika Smolanová, Gabriela Káňová a Magdalena Jurková. Po jejich vystoupení následovala krátká přestávka, kdy po odpočítávání Marian Žárský rozsvítil vyřezávaný betlém.

Mezitím se připravil sbor Senza Band ZUŠ Frenštát pod Radhoštěm, který zazpíval pod vedením Věry Marhevské za hudebního doprovodu ředitele ZUŠ Vladimíra Vondráčka. Projev malých zpěváků doprovázený zkušenými kolegy umocnil příjemnou atmosféru. „Je to pěkná akce. Líbí se mi tady,“ prozradil pan Jiří, který se do Domova Hortenzie pristěhoval teprve nedávno.

Roman Bartoš vytáhl Frenštát z krize
Roman Bartoš vyvedl z Frenštát z krize. Bude dál trenérem?

Betlém pro Hortenzii vyřezává Josef Florec z Loukova u Bystřice pod Hostýnem. Marian Žárský před dvěma lety, kdy betlém rozsvěceli poprvé, přiznal, že betlém zde hodně chtěl, už kvůli tomu, že ještě jako ředitel městského kulturního střediska zařizoval betlém na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm a bylo mu líto, že obyvatelé domova ho nemají možnost vidět.