Muž, jenž prochází nebo projíždí téměř denně okolo, nezřídka i v ranních hodinách, pro Deník uvedl, že nyní se situace zlepšila. Asi kvůli chladnému počasí není bezdomovce moc vidět, v létě prý to ale bylo dost divoké a občas tam zahlédl i městskou polici.

Pozemek je sice oplocený, ale branka na zahradu je otevřená. Dům má zazděná nebo dřevotřískou zatlučená okna v přízemí, aby se do něj nedalo dostat.

Jenže z jedné strany v boční části domu je přístavek, do nějž jsou okna nezajištěná a evidentně jimi někdo dovnitř vniká. V dřevěných stavbách na pozemku jsou hromady plastů, k vidění jsou tam ale také třeba matrace s peřinou, bunda, boty.

Velitel Městské police Odry Josef Vérosta potvrdil, že o problému vědí, nemají ale moc možností, jak situaci řešit.

„Pořizovali jsme tam fotodokumentaci na základě oznámení občanů a potom i radních města. Zjistili jsme, že tam bezdomovci jsou. Vše jsme předali kanceláři starosty, město potom vyrozumělo vlastníka, aby sjednal nápravu. Dále už jsme to neřešili. Jedná se soukromý pozemek,“ poznamenal Josef Vérosta.

Vlastníkem pozemku a objektu je společnost LIDL ČR. Tiskový mluvčí společnosti, Tomáš Myler, ubezpečil, že o problému vědí.

„Již několikrát v minulosti jsme objekt zabezpečovali a vyklízeli, současně jsme komunikovali s Charitou Odry, aby lidem bez domova zabezpečila možnost ubytování. Aktuálně opět situaci prověříme a případně provedeme další zabezpečení,“ uvedl Tomáš Myler.

Společnost LIDL koupila pozemek a objekt před časem od soukromého vlastníka, když měla v plánu, postavit v místě prodejnu. Podobně jako v některých jiných městech, například v Novém Jičíně, chtěla při té příležitosti rekonstruovat autobusové nádraží. Z plánu ale zřejmě sešlo. K tomu, zda společnost chce v místě i nadále postavit prodejnu, se mluvčí Tomáš Myler nevyjádřil.