Hygienici a vládní představitelé radí, aby lidé minimalizovali sociální kontakty a zůstávali co nejvíce doma. Jenže jsou lidé, kteří žádný domov nemají. Kopřivnice jich v současné době eviduje zhruba čtyřicet.

Vedoucí odboru sociálních věcí kopřivnické radnice Lenka Galiová uvedla, že vzhledem k hygienickým podmínkám, ve kterých žijí, jsou bezdomovci z hlediska nákazy Covid-19 velmi rizikovou skupinou, a proto se město i další organizace snaží riziko šíření nemoci minimalizovat intenzivnější terénní prací.

Bezdomovectví v Česku. Ilustrační snímky.
Bezdomovci s koronavirem budou ve Frenštátě ubytováni na kluzišti

„Pracovníci Armády spásy, centra Racek a sociálního odboru denně vyhledávají klienty v terénu, předávají jim roušky a snaží se je motivovat k jejich nošení. Je jim poskytováno základní poradenství, jak se chránit, dostávají pokyny pro hygienu, sociální distancování, postup při podezření na nákazu apod. Jedná se o velmi rizikovou skupinu, která nemá možnost nevycházet a zůstat doma,“ dodala Lenka Galiová.

Kromě péče terénních pracovníků mohou lidé bez domova využít služby Nízkoprahového denního centra Racek a noclehárny Azylového domu. 

Většina lidí v Novém Jičíně měla ve středu 21. října 2020 způsobně nasazenou roušku.
PODÍVEJTE SE: Povinné roušky v Novém Jičíně? Většina lidí nařízení poslechla
Zdeněk Buček, brankář Jakubčovic
Jakubčovický brankář Zdeněk Buček by se postupu nebránil. Kondičku honí během