TIP NA VÝLET

Dříve na kraji Bílova stála dřevěná rozhledna, ta byla ovšem v padesátých letech minulého století stržena. Zahájení nové stavby se obec dočkala až v létě 2005, dokončena byla téhož roku. Železobetonová věž je vysoká 62,5 metru, vyhlídková plošina je ve výšce 25 metrů. Návštěvníci mu〜sí nejprve zdolat pravotočivé schodiště se 137 schody. V patě rozhledny je navíc provozní budova. Mnozí cestovatelé ocení, že vůz je možné zaparkovat nedaleko věže.

Za jasného počasí a ideálních větrnostních podmínek je pohled z vyhlídkové věž v Bílově doslova pastvou pro oči. Z jednoho místa je možné vidět Studénku, Ostravu, Bílovec, Fulnek, Nový Jičín, Štramberk, Kopřivnici, Huk〜val〜dy, pohoří Beskyd s Lysou horou, Radhoštěm a Pustevnami, Podbeskydí, rozhlednu na Bílé hoře, Javorníky, Nízký Jeseník, nebo taky Svinec či Starý Jičín. Pro turisty je otevřena od 1. dubna do 31. října každý den, vyjma pondělí. Kromě dechberoucího výhledu z téměř 30 metrů si zde návštěvníci mohou jednou do roka vychutnat Dny NATO z ptačí perspektivy. Letiště Leoše Janáčka je totiž vzdáleno pouze několik kilometrů a letouny manévrují často v blízkosti rozhledny.

Vstupné je 20 korun za dospělého a 15 korun za dítě do 15 let. Dítě do šesti let má vstup v doprovodu rodičů zdarma. „V sezoně 2008 jsme zavedli prodej turistických známek Rozhledna Bílov č. 1543. Nově bylo na vyhlídkovou plošinu umístěno pět informačních tabulí s fotografiemi a popisem vyhlídky,“ lákají správci rozhledny. (edm, vru)