Amatérský závod Bílovecký bajk organizuje bývalý motocyklový závodník Josef Kulhavý, rodák z Bílovce, jehož jméno je neodmyslitelně spjato jak s českým motokrosem, tak s cross country. Dvojnásobný mistr republiky v motokrosu a mistr Německa z roku 2012 v cross country začal po ukončení 24leté sportovní kariéry pronikat do cyklo světa. A výsledkem je amatérský bikerský závod určený pro širokou veřejnost, dospělé i děti.

„První ročník, jenž se uskutečnil v dubnu 2023, měl obrovský ohlas jak mezi závodníky, tak mezi diváky, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Doufám, že nezklamou ani letos,“ zve Josef Kulhavý nejen fanoušky cyklistiky.

Zázemí závodu bude – stejně jako loni – na bílovecké přehradě, v areálu Medvědí bouda, kde se od 10. hodiny budou konat dětské závody, počínaje odrážedly až po věk 11 let. Závodníci ve věku od 12 let pojedou velký okruh.

Hlavní závod odstartuje na náměstí 

„Start hlavního závodu letos bude v pravé poledne, tedy ve 12 hodin, na Slezském náměstí. Obě trasy – krátká o délce 20 kilometrů a dlouhá, 38kilometrová – startují společně. Vše bude samozřejmě probíhat ve spolupráci s Městskou policií Bílovec a s bíloveckým oddělením Policie ČR, takže bezpečnost dopravy, závodníků i diváků bude zajištěna,“ prozrazuje Josef Kulhavý a podotýká, že oproti loňsku se změnilo nejen místo startu hlavního závodu, ale také kvalita a pestrost zázemí u Medvědí boudy, kde bude cíl závodu.

„Dopoledne během dětských závodů zde bude například mít Policie ČR stánek BESIP, chybět nebudou ani stánky partnerů Bíloveckého bajku a servis kol závodníků. Děti si zde po celý den budou moci vyzkoušet elektrické motorky, pro které vytvoříme speciální trať,“ doplňuje organizátor akce a upřesňuje, že povrch obou tras pro dospělé bude z 90 procent tvořen lesními a polními cestami, z 10 procent půjde o asfaltové komunikace.

„Opět můžeme slíbit divácky atraktivní podívanou s místy, která velmi dobře prověří fyzickou zdatnost závodníků i jejich jezdecké umění,“ pokračuje a akcentuje, že by se při přípravě závodu rozhodně neobešel bez podpory a pomoci bikerů z Bílovce, Tísku a okolí. „Děkuji nejen jim, ale také všem ostatním, kteří Bílovecký bajk podporují,“ dodává.

K TÉMATU

Prezence účastníků závodu začíná v 8 hodin a ukončena bude hodinu před startem hlavního závodu. „Vyhlášení výsledků je naplánováno zhruba na 15. hodinu v cíli závodu, tedy u bílovecké přehrady. Ceny vítězům jednotlivých kategorií předá, stejně jako loni, starosta Bílovce Martin Holub. V závěru akce se navíc uskuteční tombola se slosováním startovních čísel o hodnotné ceny od partnerů závodu. Myslím, že se vyplatí zůstat až do konce,“ uzavírá Josef Kulhavý. Mapka s trasou závodu, registrace a potřebné informace jsou na www.biloveckybajk.cz, nebo na FB Bíloveckého bajku.