Den města slavili v Bílovci pravidelně dlouhá léta v červnu, letos město přistoupilo ke změně a oslavám bude patřit první zářijová sobota. Oslavy zahájí dnes ve 13.30 hodin na Slezském náměstí koncert dechového orchestru Rozmarýnka a dechovku pak ve 14.30 hodin vystřídají swingové rytmy. Pódium bude totiž patřit orchestru Ježkovy stopy.

HLAVNÍ HVĚZDA ANNA K.

„Zejména malí návštěvníci přivítají v 16 hodin vystoupení pohádkové superstar Yvetty Blanarovičové, jejich rodičům je v 19.30 hodin určeno vystoupení zpěvačky Anny K. Večerní program bude pak patřit popové kapele Light&Love a ve 22.30 hodin se s návštěvníky rozloučí rapová a rocková skupina Overhype," nastínila hlavní program Šárka Seidlerová, jež je pověřena medializací města.

Ještě předtím, po 21. hodině, rozzáří Slezské náměstí světelná a ohňová show skupiny Ardor Viridis a ve 22 hodin nebude chybět velkolepý ohňostroj. „Pro návštěvníky dne města je připraven program také v dalších lokalitách. Na zámku se budou po celé odpoledne konat komentované prohlídky interiéru a v 17 hodin se v zámeckých prostorách uskuteční vyhodnocení už čtvrtého ročníku soutěže v pečení chleba s názvem Bílovecký bochník 2016. Akci provází veřejná ochutnávka. Po celou sobotu, až do 19 hodin, bude návštěvníkům zpřístupněno také městské muzeum," doplnila k dalšímu programu Šárka Seidlerová.

Letošní oslavy budou navíc úzce propojeny s oslavami 70. výročí vzniku Gymnázia Mikuláše Koperníka.

VĚHLASNÁ ŠKOLA

„Málokteré menší město se může pochlubit školou s takovou tradicí a s tolika úspěšnými absolventy jako Bílovec se svým gymnáziem, které jej za sedmdesát let své existence proslavilo nejen v republice, ale i za jejími hranicemi," myslí si starosta města Pavel Mrva.

Gymnázium bude mít dnes od 10 do 14 hodin den otevřených dveří a v 17 hodin se pak absolventi maturitních ročníků 1950 až 1983 společně setkají s vedením školy a některými bývalými kantory v domě kultury. Za absolventy, jež se výročí už nedožili, se bude ve 14. 30 hodin konat v kostele sv. Mikuláše mše.