Město, kterému by se oprava nevyplatila, proto vypsalo výběrové řízení na vypracování projektové dokumentace bouracích prací a vypracování statického posudku nových štítových stěn, vzniklých odstraněním, které jsou součástí většího komplexu budov. „Jelikož se náklady na demolici odhadují na dva miliony korun, přichází v úvahu také varianta, kdy město, namísto aby investovalo do demolice, vloží tyto prostředky do nezbytných stavebních úprav k zabezpečení objektu,“ nastínil starosta Bílovce Petr Klimek s tím, že by se odizolovaly obvodové konstrukce, objekt by se stáhl a zajistila by se střecha. Poté by město objekt znovu nabídlo k prodeji.

O tom, co se s budovami stane dále, rozhodnou zastupitelé na svém příštím zasedání. Pokud by rozhodli přeci jen o demolici, museli by k tomu dát souhlas také památkáři, protože Pivovarská ulice je součástí městské památkové zóny.

Další demolice se tentokrát týká objektu v soukromém vlastnictví. Jedná se o objekt na Labuti, jehož střecha se zřítila v květnu tohoto roku. Naštěstí se v době pádu v objektu nikdo nenacházel, a tak nedošlo ke zraněním ani ke ztrátám na životech. Statik později dům posoudil jako trvale poškozený a stavební úřad nařídil jeho částečnou demolici, která by měla majitele domu stát zhruba 60 tisíc korun.