V jejich průběhu dostala jednotka od starostky Sylvy Kováčikové prapor. „Je to parta do nepohody. Veřejnost bere hasiče obecně jako jeden celek, a neumí rozlišit profesionální a dobrovolné hasiče,“ uvedla s tím, že dobrovolní hasiči dnes po zrušení armády pomáhají při každé kalamitě. „Nečekají na nějaké odměny, pomáhají proto, že to mají v sobě.“

Při přebírání praporu si jen málokdo povšiml, že na zástavě je vyšit špatný letopočet založení jednotky. Namísto roku 1867 se na rudé látce skví rok 1887. „Je to chybička, přišli jsme na ni až po přivezení praporu. Necháme to ale přešít,“ slíbil velitel bílovecké jednotky Tomáš Fešar s tím, že prapor je zřejmě prvním, který místní hasiči vlastní. „Nenašel jsem nikde zmínku o tom, že by sbor v Bílovci někdy prapor měl. Za posledních šedesát let jistě ne,“ přiznal.

Po slavnostním aktu předvedli bílovečtí hasiči, jak to možná taky vypadalo s hašením pár let po založení jednotky. Do obsluhy koňské stříkačky zapojili i ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, územního odboru Nový Jičín Zdeňka Biskupa. „S takovou stříkačkou to je radost stříkat,“ prohlásil krátce po pumpování vody. „Kdysi jsem s tím už stříkal, ale bylo to jen párkrát. Jsem ale rád, že technika se zdokonaluje,“ řekl Biskup. Spolu s ním se ke koňské stříkačce postavil Stanislav Kotrc, starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska na Novojičínsku. „Bílovecká jednotka je druhá nejstarší v rámci okresu Nový Jičín. Těch stoletých a víc je asi třetina ze všech šestadevadesáti sborů, které na Novojičínsku jsou,“ poukázal Kotrc.