Už několik let se Bílovec snaží oživit zámek i podzámčí za pomoci milionů korun z dotací státu i Evropské unie. Projekt, který počítá s částečnou přestavbou zámku na hotel, obnovou zámeckých zahrad a výstavbou plaveckého areálu by měl vyjít na přibližně 200 milionů korun. Právě napomoci realizaci plánů by měl Podnikatelský servis Hospodářské komory. Předmětem smlouvy mezi Bílovcem a firmou je zastupování města při vyhledávání vhodného investora, který by se zavázal revitalizovat zámek a okolní pozemky například pro rozšíření ubytovacích případně konferenčních kapacit.

„Intenzivně hledáme partnera od roku 2005,“ uvedl starostka Bílovce Sylva Kováčiková s tím, že Hospodářská komora projevila velkou ochotu spolupracovat. „Mají jiné možnosti, větší databázi,“ naznačila starostka. Přiznala, že až do této doby hledalo investora po celé Evropě samo město, což bylo velmi obtížné.

Smlouva s Podnikatelským servisem není časově omezená, spolupráce s Bílovcem má „probíhat“ minimálně do roku 2010, kdy současným zastupitelům končí mandát. „Dohodli jsme se, že se budeme jednou za čtvrt roku informovat navzájem,“ poukázala Kováčiková s tím, že na zámek se za poslední roky ptaly desítky firem. „Po zjištění tvrdých podmínek legislativy ale od svých záměrů ustoupily,“ zdůvodnila.