„Střecha objektu je v havarijním stavu, proto je nezbytně nutné provést generální rekonstrukci,“ uvedla starostka Bílovce Sylva Kováčiková s tím, že loni v minulém roce byla zadána projektová dokumentace na revitalizaci celého objektu s požadavkem rozšířit prostor pro rozšíření expozice.

„Důvodem je dlouhodobá domluva mezi městem a firmou Massag Bílovec vystavit historické výrobky firmy v místním muzeu. Jedná se nejen o historické lyžařské vázání Kandahar, lyžařské hole, drobné kovové výrobky jako jsou špičky do psacích per, tabatěrky, nacpávače dýmek, botové kroužky, kufrové kování a rohy, obrtlíky, ale také o velmi atraktivní sortiment knoflíků od vojenských kovových přes dřevěné a ručně malované,“ nastínila starostka.

V současné době má město Bílovec projektovou dokumentaci rekonstrukce objektu již připravenu a projektanti pracují na projektové dokumentaci pro vytvoření nové expozice. „Ihned, když bude vyhlášena výzva pro podání žádosti o finance z regionálního operačního programu Moravskoslezského kraje, podáme projektovou žádost. Pokud budeme úspěšní, realizace projektu bude hotova do jednoho roku,“ doplnila Kováčiková.

Náklady na rekonstrukci objektu by se měly pohybovat kolem 13 milionů korun. Zároveň město počítá s rozšířením stávajícího provozu muzea, namísto nynějších dvou dní v týdnu na celotýdenní provoz. „V přízemí by bylo umístěno informační centrum města s nabídkou přístupu k veřejně přístupnému internetu,“ nastínila starostka.