Otázka sportoviště přišla na přetřes, když zastupitel Petr Stanovský navrhl, aby město namísto umělého trávníku raději vybudovalo sportovní hřiště pro školáky za budovou České besedy.

Proti návrhu Stanovského zastupitelé nic nenamítali, jen starostka Sylva Kováčiková měla výhrady k místu. „Nejsem si jistá, zda to je vhodné místo. Vzhledem k provozu, který tam je, si myslím, že není strategické investovat do toho peníze,“ naznačila Kováčiková a dodala, že balony by v určitých případech mohly dopadat až na vozovku.

Budova České besedy se totiž nachází na hlavním tahu z Bílovce na Ostravu a většina dětí by musela při návštěvě hřiště tuto frekventovanou silnici přecházet. Podle Kováčikové by zřejmě nejvhodnějším místem byl prostor u Mateřské školy na Wolkerově ulici, kde sídlí i zvláštní škola.

Myšlenku Stanovského podpořil i zastupitel Eduard Bajer, jenž působí v komisi pro výchovu a vzdělávání. „My vůbec travnaté hřiště nepovažujeme za prioritu. Školy jej moc nevyužijí. Navíc záležitost umělé trávy není dostatečně finančně pokrytá,“ vyjádřil se Bajer.

Diskuzi nakonec uzavřel Stanovský. „Přednesl jsem to jako návrh školské komise,“ upozornil. Město tak to bude o hřištích dále jednat.