VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bílovecké gymnázium zmodernizovalo učebny

Bílovec – Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci získalo téměř tříapůl milionovou dotaci na modernizaci tří učeben. Asi tři sta tisíc korun uhradí škola ze svého rozpočtu.

4.2.2010
SDÍLEJ:

Modernizované učebny v Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci.Foto: Vilém Figalla

Studenti Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci se již učí ve třech zcela modernizovaných učebnách. Jedná se o učebnu informatiky a výpočetní techniky (IVT), multimediální učebnu a jazykovou učebnu. Škola tak pokračuje ve svém projektu Modernizace učeben podporující využití nových forem vzdělávání, včetně e-learningu.

Gymnáziu se podařilo získat podporu z fondu Evropské unie ve výši 3 466 676 korun. Další peníze však muselo přispět z vlastních zdrojů.
Co tato modernizace znamená v praxi? Studenti i pedagogové budou moct využívat 52 nových počítačů, 3 notebooky, 2 interaktivní tabule, 2 projektory, 2 vizualizéry, 2 multifunkční laserové tiskárny, dva tablety a další zařízení pro moderní výuku jazyků pro šestnáct žáků. Kromě toho se podařilo škole zakoupit nový nábytek a koberce. Učebny IVT a multimediální jsou navíc klimatizovány. „Je velmi pravděpodobné, že mnoho takových učeben v Moravskoslezském kraji nenajdeme. Podle vyjádření našich absolventů, kteří se k nám vracejí například na pedagogické praxe, jsme vybaveni lépe než leckterá vysoká škola,“ přiblížil Vít Schindler, profesor gymnázia.

Každá učebna je něčím výjimečná. Například v multimediální má každý student svůj počítač, IP kamera tam také umožňuje on-line přenosy výuky přes internet. To znamená, že záznamy z hodin mohou využívat například budoucí pedagogové při studiu. Jazyková učebna má také svou specialitu. Nachází se v ní jazyková laboratoř Symposium Live. „Jsme teprve druhá střední škola v Moravskoslezském kraji, která je touto laboratoří vybavena,“ dodal Schindler s tím, že tato učebna disponuje technikou, jež umožňuje videokonference.

Nové prostředí s sebou přináší i nové možnosti ve výuce. Tomu se musí přizpůsobit hlavně profesoři. „Musejí si připravit nové materiály a upravit ty stávající. Je taky nutné pedagogy proškolit, aby mohli nová zařízení řádně obsluhovat, po technické stránce,“ uzavřel profesor. Velká část pedagogů už prošla školícím programem k obsluze interaktivních tabulí.

Gymnázium nehodlá ustat v úsilí při získávání dotací z evropských fondů. Do budoucna by chtělo zažádat o grant například na vytvoření studovny v prostorách školy.

Autor: Věra Růčková

4.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení