Neutěšený stav bíloveckého vlakového i přilehlého autobusového nádraží již delší dobu nedá spát vedení tamní radnice. Vedení města včele se starostkou Sylvou Kováčikovou absolvovalo již loni několik schůzek vtéto záležitosti, ta poslední se uskutečnila 4. února.

Za České dráhy se schůzky zúčastnil Petr Semer ze Správy dopravních cest Ostrava, společnost Connex zastupoval obchodní ředitel Jiří Šrajer a za TQM Opava jednal ředitel osobní dopravy Lubomír Cabadaj.

„Stav nádraží je neutěšený, špatný je také fakt, že objekt se uzavírá kolem čtvrté hodiny a cestující, bez ohledu na klima a počasí, musí stát venku. Proto jsme oslovili České dráhy, aby se tato situace vyřešila,“ uvedla kvěci Kováčiková a podotkla, že se ze strany Českých drah setkali s poměrně velkou vstřícností.

Zástupce Českých drah Petr Semer na schůzce slíbil, že společnost připraví projekt a vroce 2008 zahájí rekonstrukci prostor podle požadavků, na nichž se domluví zástupci jednotlivých přepravních společností a města. „Již jsem zadal studii dispozičního řešení budovy, chtěli bychom tam dostat řidiče autobusové dopravy, a také výdejnu jízdenek,“ nastínil Semer. Budovu by samozřejmě nejvíce využívali cestující.

Kromě objektu vlakového nádraží chce Bílovec změnit také tvář autobusové nádraží. „Úpravou autobusového nádraží. „Toto ale není záležitostí přepravců,“ upozornila Kováčiková a dodala, že bude záležet jen na zastupitelstvu města, jak rozhodne o území, které je v majetku města. „Pokud zastupitelé budou souhlasit se zlepšením podmínek cestujících, zřejmě bychom tuto akci realizovali s podporou regionálního operačního programu Moravskoslezského kraje, tedy peněz Evropské unie,“podotkla Kováčiková, která sama za sebe bude myšlenku úpravy autobusového nádraží podporovat.