Upravený park slouží více než stovce seniorů. „Regenerace parku je součástí širšího investičního záměru města Bílovce v rámci Projektu regenerace okolí panelových domů. na realizaci úpravy parku město získalo dotaci ministerstva pro místní rozvoj ve výši 5,607 milionů korun,“ uvedla starostka Bílovce Sylva Kováčiková s tím, že celkové náklady na stavbu vyšly na osm milionů korun.

Součástí rozsáhlých stavebních prací byly i bezbariérové přístupy pro pěší, přístup pro zásobování či komplexní rekonstrukce parkové zeleně. „Parkové úpravy se dotkly i nového sytému veřejného osvětlení či souboru vodorovných a svislých dopravních značek,“ doplnila Kováčiková. Objekt Domu s pečovatelskou službou (DPS) je i nově oplocený, nechybí ani uzamykatelné vstupní branky či posuvná automatická brána s rozšířeným přístupovým systémem. „Stavba byla realizována ve smyslu smluvních ujednání. Pouze komplexní výsadba a úprava travnatých ploch se posunula do konce dubna,“ doplnil předseda představenstva stavební společnosti Cooptel Milan Ščuka.

V okolí DPS se v minulosti často vyskytovali bezdomovci. Nebylo výjimkou, že klepali na okna přízemních bytů. „Proto zvažujeme i možnost, že areál bude v noci uzamykat městská policie,“ nastínil místostarosta města Miroslav Kratochvíl. „Byla bych pro to, aby se branky na noc zamykaly. Bylo by tu bezpečněji,“ sdělila bývalá kantorka Libuše Knoppová (79 let), které v DPS žije již sedm let. „Park se nám moc líbí. Budeme se jej snažit udržovat. Je o něj velký zájem. Babky už posedávají na lavičkách a jsou rády, že vidí na cestu a dění kolem,“ pochvalovala si Knoppová, která vedení města zároveň upozornila na nedostatečný počet parkovacích míst v blízkosti DPS

„Rodiny, které dojíždějí za obyvateli domu, nemají kde parkovat. Chtělo by to v budoucnu vymyslet řešení,“ konstatovala Knoppová. „Problémem s parkováním se budeme určitě zabývat,“ přislíbila starostka.Projekt regenerace panelových sídlišť v Bílovci bude pokračovat úpravou tří věžových domů v sousedství DPS. „Na to jsme požádali o čtyřmilionovou dotaci. Výsledek žádosti se dozvíme v letošních letních měsících,ů naznačila Kováčiková.