Na šestém zasedání Zastupitelstva města Bílovec zpravil starosta Petr Klimek (Bílovecká patnáctka) přítomné o tom, že Tomáš Bárta (ODS), do té doby neuvolněný místostarosta města, se dne 17. června vzdal mandátu člena zastupitelstva.

Den poté, tedy 18. června nastoupil na uvolněný mandát náhradník za stranu ODS Vít Gola, který na pozdějším zasedání zastupitelů složil slib. Poté následovala volba nového místostarosty. Po hlasování bylo rozhodnuto, že hlasování bude veřejné. Při navrhování kandidátů padly dvě jména, Vít Gola a Pavel Mrva (SNK). Posledně jmenovaný se však své kandidatury vzdal. Pro zastupitele Golu zvedlo ruku 9 zastupitelů, čtyři zastupitelé se hlasování zdrželi.

Po Antonínu Illíkovi (ODS) a Tomáši Bártovi tak na místo v radě usedl Vít Gola. I když na zasedání nebylo přímo řečeno, proč se Tomáš Bárta vzdal svého místa v zastupitelstvu, starosta Klimek to Deníku prozradil: „ Pan Bárta odlétá z pracovních důvodů na tři měsíce do Vietnamu a je tím pádem časově zaneprázdněn,“ sdělil Petr Klimek.