Více než 10 milionů korun hodlá město proinvestovat do Domu s pečovatelskou službou v Bílovci. Projekt, podpořený evropským a státním fondem, má za cíl zateplení obvodového a střešního pláště budovy a výměnu oken a dveří.

Aby toho nebylo málo, provozovatel stávajícího topného systému upozornil město na to, že topný systém je za hranicí své životnosti a je nutná jeho rekonstrukce. I s tím však město počítalo, a tak díky získaným finančním prostředkům budou peníze také na nové plynové tepelné čerpadlo.

Zpracovaný energetický audit budovy domu s pečovatelskou službou prozradil, že pokud se vše podaří dle projektu, sníží se energie na vytápění o 30 procent. A to už mohou ve své peněžence poznat také samotní obyvatelé domu. „Lidé by po zateplení měli určitě ušetřit. Teď jim tam fouká skrze okna a nejde to proto vůbec vytopit," popsala situaci bíloveckých seniorů Vlasta Szotkowská, vedoucí sociálního zařízení.

Největší částku z celkové sumy spolkne výměna oken a zateplení. Bude to něco málo přes 8 milionů korun. Tepelné čerpadlo přijde na necelé dva miliony korun. „S realizací by se mělo začít ještě letos, minimálně s okny, aby to bylo do zimy hotové," podotkla projektová manažerka městského úřadu Blanka Korbelová.