VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bílovečtí zastupitelé schválili pravidla pro oceňování

Bílovec - Do posledního březnového dne mohou obyvatelé města Bílovec zasílat návrhy na cenu Osobnost města, Úspěšný občan, kolektiv, sdružení nebo firma.

8.3.2012
SDÍLEJ:

ZASTUPITELÉ BÍLOVCE se na únorovém zasedání radili o nových pravidlech pro udílení ocenění města. Foto: Jiří Velký

Zastupitelé schválili na svém posledním zasedání Pravidla pro udělování ocenění městem Bílovec. Stále však platí, že lidé s trvalým bydlištěm ve městě mohou nominovat do všech kategorií, včetně titulu Čestný občan města Bílovce.

Veškeré návrhy na ocenění za předchozí rok lze podat prostřednictvím Odboru kultury a sportu Městského úřadu Bílovec. „Návrh na udělení čestného občanství může podat rada města, zastupitelé nebo alespoň dvacet občanů s trvalým pobytem ve městě. Návrh může být doručen kdykoliv v průběhu roku,“ upozornil starosta města Petr Klimek. Jako v ostatních kategoriích tak nezáleží na tom, kdy návrh obyvatelé podají.

Titul Čestný občan mohou získat občané České republiky i cizinci, kteří se významnou měrou zasloužili o rozvoj města. Lze jej udělit ještě za života, ale i in memoriam. „Čestný občan města má právo vyjadřovat se na zasedání zastupitelstva města v souladu s jednacím řádem zastupitelstva města,“ upřesňují pravidla, která jsou k nahlédnutí na internetových stránkách města. Samotné předání čestného občanství bude slavnostní a bude se dít na veřejnosti. Čestný občan obdrží pamětní stříbrnou plaketu, dar ve výši do 10 tisíc korun a listinu dosvědčující udělení čestného občanství města. Seznam čestných občanů vede odbor kultury a sportu. K dohledání jsou zde i podrobnější informace, například rozhodnutí zastupitelstva města o udělení či odejmutí.

Osobnost města se bude dle nových pravidel udílet jednou do roka člověku, který svou mimořádnou a dlouhodobou činností přispěl k rozkvětu a rozvoji města. Ocenění předává starosta, místostarosta nebo jiný pověřený člen rady. Vedle pamětního listu a bronzové plakety, obdrží Osobnost města také finanční dar ve výši 5 tisíc korun.

„Titul úspěšný občan, kolektiv, sdružení nebo firma města Bílovec mohou ročně získat až tři fyzické či právnické osoby, které v předešlém roce dosáhly výjimečných výsledků v oblasti vzdělání, výzkumu, sportu či jiné lidské činnosti, a tímto napomohly k pozitivnímu zviditelnění města Bílovec,“ uzavřel starosta. Pro tuto příležitost bude vyhrazen finanční dar 2 tisíce korun, a samozřejmě také pamětní list a keramická plaketa.

Autor: Věra Růčková

8.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení