O tom, že nejdramatičtější situace na Novojičínsku byla v pátek v Bravanticích, asi nelze pochybovat. Většina lidí se shoduje, že nebýt starého mostu, voda by tak vysoko nevystoupala. Již v pátek odpoledne starosta Bravantic Ivo Kočíš poukazoval na nebezpečí. „Na ten most se všechno nachytává a působí to jako hráz. Jenže s ním nemůžeme nic dělat, protože je to památka,“ povzdechl si. Most měl podle něj kdysi tři komory, po válce je někdo zredukoval na dvě. Už v roce 1997 prý při záplavách fungoval jako zátka.

U mostu stále hlídali hasiči, těm pomáhal například Jan Bugoš, jenž bydlí v chalupě nejblíže tohoto místa. „Pořád jsme odtud vytahovali větve, ale stále se to ucpávalo,“ líčil dramatickou situaci Bugoš.

Nakonec si živel poradil sám. „Připlaval velký kmen, který narušil tu klenbu, a spadlo to,“ uvedl Kočíš. Podle něj v průběhu několika minut voda klesla asi o třicet centimetrů. To potvrzují i ostatní lidé v Bravanticích. „Nejhorší to bylo kolem devíti ráno, pak někdy po jedenácté, když se asi přelila hráz rybníka. Potom to najednou rychle kleslo. To asi když spadl ten most,“ popisovala průběh Dagmar Vladařová. „Starosta to měl nechat strhnout hned. Památka nepamátka. Kdyby ho chtěli za to trestat, tak bychom proti tomu sepsali petici,“ tvrdila přesvědčivě žena, která si prožila ničivou povodeň před deseti lety.

Kočíš si ze zániku mostu nedělá výčitky. „Pořád se o něm jen mluvilo, ale deset let to nikdo nemínil řešit …,“ uzavřel starosta.