VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bude mít Slatina příjemnější centrum už letos?

Slatina - Milionová dotace z evropských fondů pomůže Slatině přebudovat stávající prostory okolo místního kulturního domu. Na své si přijdou organizátoři akcí, ale i děti.

6.4.2010
SDÍLEJ:

Obyvatelé Slatiny areál kulturního domu hojně využívají. Čekají je velké změny.Foto: Archiv/Deník

Cílem projektu Rekonstrukce víceúčelového zařízení ve Slatině je upravit a zlepšit celkové využití areálu, v rámci čehož se počítá například s demolicí nevyužívaného stánku hudebníků. Mimo to by chtěla obec zřídit v místě kulturního domu také pěší zónu.

Slatina do realizace projektu vloží také část financí ze svého rozpočtu. „Zařízení bude obsahovat pergolu pro posezení občanů i návštěvníků, zpevněnou rozšířenou plochu, obnoví se také některé podzemní sítě a bude provedena nová dlažba. Pro děti tam budou atrakce, jako prolézačky a podobně,“ přiblížil starosta obce Luděk Míček. Areál okolo kulturního domu však během roku využívají také různí pořadatelé kulturních akcí, kteří mívali problémy s organizací svých programů v nepřizpůsobeném prostředí. Rekonstrukce by jim toto měla usnadnit.

Dalším důležitým bodem projektu je otevření pěší zóny. „Pěší zónou jsme chtěli docílit toho, aby byla zajištěna větší bezpečnost dětí, které se tam pohybují,“ vysvětlil starosta Míček. Pokud budou práce probíhat podle plánu, měl by být rekonstruovaný areál zkolaudován a otevřen pro veřejnost již letos v září.

Projekt Slatiny patří mezi další, které byly schváleny Regionální radou Moravskoslezsko k financování. V lednu bylo na zkvalitnění života na venkově přerozděleno 137 milionů korun jen v rámci Novojičínska. „Vůbec největší jednorázový příspěvek, ve výši 43,3 milionu, získá třiapůltisícové město Štramberk na kompletní revitalizaci sídliště Bařiny,“ uvedl na začátku letošního roku tiskový mluvčí Regionální rady regionu soudržnosti Moravskoslezsko Michal Sobek.

Mezi další obce, které dostaly příležitost realizovat své projekty, patří kupříkladu Spálov, Bravantice, Rybí či Vražné.

Autor: Věra Růčková

6.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT