Výsledky uplynulé sezony na koupališti v Odrách jsou skutečně tristní. Podle údajů, které se objevily na zasedání oderského zastupitelstva, byly náklady ve výši 651,2 tisíce korun, výnosy přitom činily 273,9 tisíce korun, což znamená, že provozovatel, Oderská městská společnost, prodělal více než 446 tisíc korun.

Podle ředitele společnosti Jaromíra Zdražila navštívilo koupaliště 6617 lidí. „Bylo otevřeno osmačtyřicet dnů,“ doplnil informace na zmíněném zasedání zastupitelstva Zdražil. Tam se také začalo diskutovat o tom, co s koupalištěm dále.

Objevily se návrhy, jak by bylo možné přilákat více návštěvníků. Mezi nimi bylo vybudování minigolfu a sauny, a také zprovoznění chatek u volejbalového hřiště, které by mohly být využívány pro tábory nebo školní výlety. Ruku v ruce s tím by měla jít estetická údržba areálu koupaliště, už kvůli opotřebení, a také se objevila úvaha o ohřevu vody.

„Bylo by dobré ty věci uložit konkrétním odborům, aby se tomu mohly patřičně věnovat. Připravit studii v rámci rozšíření služeb by měla Oderská městská společnost,“ uvedl na zasedání starosta Oder Pavel Matůšů, jenž poznamenal, že co se týká chatek, není nutné mít všechno, ale je dobře, že zazněl alespoň nějaký návrh.

Návrhy neprošly

Návrh, jak koupališti pomoci, přednesl Zdražil na zasedání Rady města Oder. Jak ale před několika dny uvedl pro Novojičínský deník oderský starosta, to, co se objevilo na zasedání zastupitelstva, bylo spíše jen zbožným přáním. „Jednak je to otázka peněz, které by musela investovat Oderská městská, protože město na to nemá, ale hlavně si myslím, že na ten zamýšlený minigolf tam není místo,“ sdělil starosta Matůšů. Zároveň dodal, že jako schůdnou nevidí ani realizaci zmíněných chatek. „Přímo na koupališti je možnost ubytování a zatím to kapacitně dostačuje,“ poznamenal. Něco nového se ale asi v letošní letní sezoně na oderském koupališti přece jen objeví. „Myslím si, že se bude realizovat ten ohřev vody. Na tom už se pracuje. Takže to by mohlo tu sezonu zlepšit a podstatně prodloužit,“ uzavřel Matůšů.

Předehřívanou vodu mají například v Aquaparku Frenštát pod Radhoštěm. Díky tomu si mohli dovolit zahajovat sezonu již zhruba v polovině května a končit až v září. Na Novojičínsku mají velká koupaliště, kromě zmíněných Oder a Frenštátu pod Radhoštěm,ještě v Novém Jičíně, Kopřivnici, Příboře a Štramberku. Ve Fulneku a Studénce sice koupaliště fyzicky mají, ale v obou těchto městech jsou v nefunkčním stavu a potřebují opravit.