To, že se Moravskoslezský kraj zbavuje nepotřebného majetku, je pochopitelná a běžná praxe. Přes společnost Naxos již kraj získal prodejem majetku ve veřejných dobrovolných dražbách 18,750 milionu korun a tato suma se zřejmě brzy rozroste.

Další dražba se totiž uskuteční již 21. ledna 2016 v Ostravě a jejím předmětem bude objekt v Martinské čtvrti, ve kterém kdysi sídlilo Gymnázium Frenštát pod Radhoštěm. Vyvolávací cena je 5,850 milionu korun a podle vedoucího ostravského Naxosu Miroslava Sinéra se již objevili první zájemci.

O budovu již dříve projevil zájem Frenštát pod Radhoštěm, a to poté, co Moravskoslezský kraj sloučil gymnázium s místní průmyslovou školou a začalo se proslýchat, že se gymnázium přestěhuje do budovy průmyslovky. Jenže zájem projevila také například společnost Continental. Ta nakonec od záměru upustila a slavně nedopadly ani pokusy vydražit objekt, a kraj proto nakonec Frenštátu pod Radhoštěm nabídl možnost bezúplatného převodu objektu na město.

„Pokud něco dostaneme od kraje bezplatně, pak si kraj určitě stanoví nějaké podmínky, za jakých tu budovu dá, a také účel využití. Musíme vědět, co by tam být mohlo nebo co by to stálo," zmínil se místostarosta Pavel Mička na zasedání zastupitelstva, jež se nabídkou zabývalo. Pro převod bylo nakonec málo zastupitelů.

Kraj proto opět objekt, který počátkem devadesátých let prošel poměrně rozsáhlou rekonstrukcí, nabízí v dražbě. „Budova školy je v dobrém stavu. Využít ji lze jako vědecké pracoviště, školské zařízení, ale také třeba k drobné výrobě, pro projektanty či k administrativě," uvedl Miroslav Sinér.

Objekt postavila v 80. letech minulého století, v tehdejším areálu kasáren, sovětská armáda. Sloužil jako ubytovna pro vojáky až do dubna 1990, kdy sovětská vojska Frenštát pod Radhoštěm opustila. Areál potom převzalo město, jež budovu později převedlo na kraj, který ji využil k přestěhování gymnázia z Tyršovy ulice. Gymnázium sídlilo v budově zhruba do poloviny roku 2013, potom jeho studenti začali chodit do budovy bývalé průmyslové školy, kde působí obě školy, jako sloučený subjekt, doteď.