Prostory v budově bývalé pošty zejí prázdnotou od října 2007. Komplex hodlalo město původně prodat, avšak z důvodu podání trestního oznámení z iniciativy zastupitele Ivana Telaříka a následného projednávání policií byl prodej bývalé pošty i přilehlého objektu zrušen. Nevyužitý objekt, s rozlohou více než 360 metrů čtverečních, však vedení města nehodlalo nechat zchátrat. „Ty prostory už jsou prázdné delší dobu a je škoda je nevyužít, a nechávat je chátrat,“ zdůvodnil před časem záměr pronajmout prostory místostarosta Kopřivnice Vladislav Kryške.

Na veřejný záměr pronajmout prostory v objektu bývalé pošty reagovaly podle tiskové mluvčí města Kopřivnice Lucie Petříčkové dvě společnosti. Jedna zde chtěla otevřít vzorkovou maloobchodní prodejnu s koupelnovým vybavením, ta druhá přišla se záměrem na zřízení dialyzačního střediska. Vedení města se rozhodlo hned z několika důvodů pro druhou variantu a uzavřelo se společností IMPAX Trading nájemní smlouvu na dvacet let.

„Město se pro podporu vzniku dialyzačního centra rozhodlo, neboť dle průzkumu společnosti je v Kopřivnici a okolí minimálně pětadvacet potenciálních klientů, kteří dnes musejí dojíždět do Nového Jičína. Vznik dialyzačního střediska v Kopřivnici tedy rozšíří stávající nabídku zdravotnických služeb a zvýší komfort lidí, kteří trpí onemocněním ledvin,“ vysvětlila mluvčí Petříčková. Současně zdůraznila, že v porovnání s druhým zájemcem o pronájem budovy vytvoří společnost IMPAX svým záměrem ve městě více pracovních míst a plánuje také vyšší investice do úpravy objektu. „Pokud se firmě nepodaří získat registraci nutnou pro provozování zdravotnického zařízení, může město nájemní smlouvu vypovědět,“ doplnila mluvčí.

Dialyzační centrum bude v Kopřivnici provozovat společnost IMPAX Trading CZ s. r. o., která byla nově založena za účelem poskytování zdravotnických služeb v České republice. „Mateřská firma má však s provozováním podobných center více než desetileté zkušenosti na Slovensku,“ přiblížila Petříčková s tím, že by centrum mělo ambulantně poskytovat kompletní nefrologickou péči i hemodialyzační a peritoneální léčbu.

Otevření centra je předběžně naplánováno na leden 2010, avšak ještě předtím proběhnou v budově nutné úpravy za zhruba pět milionů korun. „Náklady na technické zhodnocení budovy, jako například na výměnu oken či zateplení fasády, budou započteny proti nájmu, to znamená, že prvních pár let nebude společnost platit nájem,“ zdůraznila mluvčí Petříčková.

Nové centrum dialýzy bude bezesporu znamenat jednak lepší fasádu pro chátrající budovu bývalé pošty, avšak především bude přínosem pro jeho budoucí klienty. Kromě toho vznikne v Kopřivnici dvanáct nových pracovních míst a nájemné za prostory se stane pravidelným příjmem rozpočtu města.