Kopřivnice – Přestavba objektu bývalé kopřivnické radnice, která byla zahájena letos v březnu, pomalu ale jistě dospěla do své poslední fáze. Poté, co město vyhlásilo výběrové řízení se záměrem zbudovat v Kopřivnici nové zdravotnické zařízení a budovu získal kopřivnický rodák a úspěšný hokejista Václav Varaďa, čekaly objekt značné rekonstrukční změny.

Během nich, se bývalá radnice změnila k nepoznání. Starou a nevzhlednou budovu nahradil objekt s novou zářivou fasádou a anglickým názvem Medical Care Centre. „Rekonstruovali jsme zde naprosto všechno. Nutná byla nejen revize a renovace rozvodů elektřiny a vody, ale také vybudování nových přípojek plynu a bourání starých a nevyhovujících zdí. Ty nahradily nové příčky, které zcela změnily dosavadní konstituční řešení prostoru,“ informovala o změnách Renata Varaďová. Jako další a pro kolemjdoucí občany města nejzřetelnější změnu uvedla opravu střechy. „Poté co jsme zjistili, že stará střecha je v tak špatném stavu, že by nepomohlo ani její zateplení, rozhodli jsme se pro nástavbu. Ta nejenže vyřešila problém se zatékáním ale vznikl tak i zcela nový prostor, který proměnil starou budovu v moderní stavbu,“ dodala Varaďová.

Nejen zdravotníci, ale i welness

Čtyř patrový objekt bude sloužit nejen lékařům, kteří zde najdou místa pro své ordinace, ale i vyznavačům zdravého životního stylu. Zatímco se přízemí, které ještě nedávno fungovalo jako podatelna, změnilo na lékárnu, druhé patro bude patřit welness službám. „Do nových prostor v tomto patře se přesune nejen již zavedené kopřivnické studio Perla, ale také plavání kojenců a batolat. Pro klienty bude k dispozici také kosmetička, cvičební sál nebo spining,“ informovala o výčtu služeb Varaďová. Ve třetím a čtvrtém patře se budou nacházet již zmiňované ordinace lékařů. V nově zřízeném pátém patře je pro zájemce přichystáno fitnesscentrum.

Lékařských ordinací bude v novém centru dostatek, přes obvodní a dětské, až po specializované. Pouze rehabilitační oddělení bude prozatím chybět. „My jsme zde rehabilitaci každopádně chtěli, bohužel se nám nepodařilo, kvůli krizi a plného stavu rehabilitačních zařízení v našem kraji, získat smlouvy s pojišťovnami,“ řekla Varaďová. Ovšem myšlenky na toto specializované pracoviště se ani tak nevzdává: „Náš názor na situaci je jiný. Tým, který se tady chtěl uplatnit, má zájem pořád, takže počkáme a uvidíme, jak se situace v budoucnu vyvine.“

Rekonstrukcí prošlo také přilehlé parkoviště, které je v těchto dnech již dokončeno. Ačkoliv majitelé chtěli prostor pro parkování co největší, kvůli komplikacím se museli spokojit jen s devatenácti místy. Toto množství se jim i tak zdá prozatím dostačující. Místa jsou zde přichystána jak pro lékaře, tak pro pacienty. Zatím stále není rozhodnuto, zda bude služba zpoplatněna.