Hlavní budova by měla v budoucnu sloužit pro zdravotnické zařízení a jiné doplňující služby se zdravotnictvím související. „Minimálně deset let tady musí firma, která objekt odkoupí, provozovat zdravotnické služby,“ nastínil starosta města Josef Jalůvka.

O budovu se zajímalo několik podnikatelů. „V prvním kole se přihlásili minimálně tři subjekty. Tehdy však ještě nebylo podmínkou zdravotnické zaměření,“ poukázal Jalůvka s tím, že momentální počet zájemců nezná, protože v tu dobu se otevírání nabídek mělo teprve uskutečnit. „Příští týden pak zasedne komise pro výběr zájemce. V komisi zasedne takový průřez z celého zastupitelstva, aby vyhodnocení proběhlo spravedlivě,“ dodal Jalůvka.

Město nabídlo k přímému prodeji hlavní budovu za 5,5 milionů korun. Druhou část objektu, anex, využije město jako nepeněžitý vklad do majetku společnosti Kabelové televize Kopřivnice (KTK). Městem bude i nadále využíván sál pro zasedání zastupitelstva a zůstane i obřadní síň. Proti tomu, aby anex bezplatně využívala KTK, byl zastupitel Ivan Telařík. „Bohatne jen firma, ale občan chudne. Nejsem nepřítel kabelové televize, ale jestliže podporujeme tržní hospodářství, tak do puntíku,“ upozornil mimo jiné Telařík a následně podal návrh, aby byla tato část budovy dána do dražby. To však zastupitelstvo neschválilo.

Jak poukázal místostarosta Zdeněk Krajčír, o darování někomu cizímu nešlo. „Firma je stoprocentně vlastněna městem, nikomu se nic nedává zadarmo.“ Podle starosty města přinese převod na KTK také své výhody. „Dojde k uvolnění jiných nebytových prostor, které dneska kabelová televize využívá a pronajímá. Za dobu své činnosti vybudovala kabelová televize rozsáhlou síť, kdy je napojeno kolem šesti tisíc domácností,“ dodal. KTK v současnosti nabízí širokou škálu služeb.