Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bývalý ředitel nemocnice bilancoval uplynulý rok

Městská nemocnice v Odrách hospodaří v černých číslech, pokračuje v modernizaci a od března ji vede nový ředitel. To jsou ve stručnosti novinky, které nemocnice nyní zveřejnila.

8.3.2015
SDÍLEJ:

Městská nemocnice v Odrách.Foto: DENÍK / Ivan Pavelek

Rok 2014 byl pro Městkou nemocnici v Odrách velmi důležitý. V polovině roku jí Všeobecná zdravotní pojišťovna prodloužila původně dvouletou smlouvu týkající se interních oddělení na maximálně možnou dobu, tedy na pět let. Nemocnice tak má smlouvu s pojišťovnami až do konce roku 2017 a jak zaměstnanci tak i pacienti si mohou na čas oddychnout.

Další dobrá zpráva přišla z Oder před pár dny. Městská nemocnice bilancovala a zveřejnila výroční zprávu za rok 2014. Z té vyplývá, že hospodářský výsledek za loňský rok je opětovně kladný. Celkové výnosy činily 82,8 milionu korun, celkové náklady byly vyčísleny na 82,6 milionu korun. Nemocnice tak skončila v plusu, a to 157 431 korun. „Nemocnice nemá žádné dluhy, úvěry či půjčky," připomněl Zdeněk Skařupa, jenž nemocnici do konce února vedl.

Nový ředitel

Od prvního března má totiž oderská nemocnice nového ředitele. Stal se jím dosavadní zástupce ředitele Martin Šmaus, jehož do funkce jmenovala rada města. Zdeněk Skařupa byl ředitelem nemocnice třináct let, a to od roku 2002 do konce roku 2014. „K poslednímu prosinci loňského roku jsem požádal vedení města o uvolnění z této funkce," komentoval změnu Zdeněk Skařupa, s tím, že od 1. ledna byl pověřen vedením nemocnice do doby, než byl jmenován ředitel nový.

Modernizace

I v loňském roce nemocnice pokračovala v postupné modernizaci. V říjnu například investovala zhruba milion korun do digitalizace rentgenového pracoviště. „Realizaci jsme hradili z vlastních zdrojů," prozradil Zdeněk Skařupa. Nové vybavení, jež bude sloužit personálu, a především pacientům, chce nemocnice pořizovat i letos. Již v únoru zakoupila nový ultrazvuk. „Přístroj stál 730 tisíc korun a hradili jsme ho také z vlastních zdrojů," dodal k investicím za poslední půlrok dlouholetý ředitel.

Nemocnici letos čeká obhajoba některých akreditací. „Ve druhé polovině roku bude nemocnice obhajovat akreditace pro obory vnitřního lékařství, diabetologie a gastroenterologie, neboť končí platnost současných akreditací," řekl Deníku již dříve Zdeněk Skařupa.

Autor: Simona Mikšová

8.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Prvňáčci z 1.B třídy Základní školy Komenského 68, Nový Jičín.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Krajské vojenské velitelství Ostrava v úterý pořádalo mediální den s ukázkami likvidací nepřítele při přepadeních, léčkách, ale i dalších akcích „militantních skupin“ vyslaných k destabilizaci bezpečnostní situace v zemi.
37

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a lídr hnutí ANO 2011 za Moravskoslezský kraj jako host on-line rozhovoru Deníku odpovídal na dotazy čtenářů.

Nový Jičín se konečně dočká nových bytů

Útlum nabídky nových bytů končí. Zkušený developer nabízí bydlení v zahradě se vzrostlými stromy.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Kdo se mu prozatím postavil do cesty, toho nemilosrdně smetl z cesty. Studénecký vagón nadále kráčí novou sezonou krajské ligy bez jediného zaváhání, když naposledy uspěl v derby v Novém Jičíně, kde tamní B tým porazil 7:1.  

Chystáte se ve středu ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Celkem 160 praktických lékařů pro dospělé ordinuje v okrese Ostrava. Pokud se ke svému praktikovi vydáte zítra (ve středu 18. října), budete mít smůlu. Bude mít zavřeno. Praktičtí lékaři totiž budou stávkovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení