Bývalé vedení radnice, v čele s Jaroslavem Dvořákem (ČSSD), ho na podzim 2016 označilo za osobu odpovědnou za škodu ve výši 1,2 milionů korun, která měla Technickým službám města Nový Jičín vzniknout v souvislosti s pochybením v administraci projektu s názvem Snížení prašnosti ve městě Nový Jičín.

„V důsledku čehož se musela vrátit dotace v uvedené výši, a uložila novému řediteli technických služeb města vymáhat po jmenovaném částku rovnající se 4 a půl násobku jeho průměrného měsíčního platu,“ informuje město Nový Jičín na svém webu s tím, že radní letos v polovině ledna vyhověli žádosti Milana Grestenbergera, aby byl výsledek soudního sportu uveřejněn.

Město Nový Jičín podalo na ex-ředitele žalobu, ale novojičínský okresní soud ji následně v srpnu 2018 zamítl. „… neboť Technické služby města jako žalobce neprokázaly veškeré předpoklady vzniku odpovědnosti Ing. Milana Grestenbergera za vznik škody. Jmenovaný se podle soudu nedopustil porušení jeho povinností při plnění pracovních úkolů a škodu tak nezavinil,“ stojí přesně v prohlášení na radničním webu. S ohledem na výsledek soudu, který nabyl loni v září právní moci, uložil soud technickým službám, příspěvkové organizací města Nový Jičín, zaplatit Milanu Grestenbergerovi náklady řízení ve výši 66 tisíc korun.

Jméno Milana Grestenbergera se poprvé na novojičínské radnici objevilo v roce 2010, kdy se po komunálních volbách kormidla ve městě ujali sociální demokraté. Grestenberger se stal za ČSSD uvolněným radním a v únoru 2012 obsadil post ředitele technických služeb. Ve funkci vydržel do června 2016, kdy ho radní, tedy i spolustraníci, odvolali. „Pan Grestenberger nesplnil cíle, které mu Rada města při jeho jmenování v roce 2012 uložila,“ stálo mimo jiné v prohlášení města.

„Je to politická poprava,“ řekl tehdy Deníku odvolaný ředitel Grestenberger.