Latén má za sebou 41 startů, z toho 19 závodů vyhrál. Ve své době byl označován za úspěšného. K nejznámějším cenám, které obdržel, patří například Cena prezidenta republiky, jedničkový dostih v Karlových Varech, Lázeňská míle či Bratislavská míle. „Právě tady na něm v totalitní době seděl Lester Piggot, světový žokej, který byl tehdy pozvaný do bývalého Československa. Laténa si vybral do dostihu a vyhrál s ním,“ vzpomněla na úspěchy hřebce Bittnerová. Latén je její neodlučitelný přítel. „Je mojí srdeční záležitostí. Kdysi jsem jen tak říkala, že ho vezmu na důchod. Ale ani ve snu mě nenapadlo, že by nám ho majitel vůbec dal,“ nastínila.

Bittnerová má ke koním vřelý vztah od dětství. „Jezdila jsem odmalička. Rodiče mi to spíš zakazovali, ale dědeček měl známého a ten mě od čtyř let na koních vozil. Tam to začalo a už mě to nepustilo,“ dodala matka čtyř dětí, která je v současné době na mateřské dovolené.

Latén pochází z Hřebčína Napajedla, závodit začal ve dvou letech. Naposledy startoval, když mu bylo deset. „Běhal rovinové dostihy. Patřil k těm, kteří běhali ty nejlepší,“ uvedla Bittnerová.

A na čem si bývalá hvězda dostihů nejvíce pochutná? „Mlsný není, sní všechno. Ale nejvíc ze všeho miluje jablka,“ prozradila s úsměvem hrdá pečovatelka, která už zná dobře i jeho povahu. „Je to takový aristokrat. Přesně ví, co si může a nemůže dovolit. Navíc člověk ho musí částečně respektovat. Samozřejměmárád pravidelnost. Ráno požere a jde do výběhu, a jakmile jdu pro něj, tak kdyby měl hodinky, tak už si na ně klepe, kde jsem. Stojí u brány a řehtá, že už teda chce jít domů,“ podotkla pobaveně Bittnerová.