Řada lidí přechod na zimní čas nemá ráda, protože se začne brzy stmívat. Ti, kterým to nevadí, navíc argumentují tím, že se o hodinu déle vyspí. Někteří ale spát nemohou, budou totiž v práci, a mnoho z nich vlastně i o hodinu déle. Což ale není příklad zaměstnanců pekárny Fischer ve Studénce.

„U nás není důvod, aby dělali o hodinu déle. Pracují normální směnu a stejně tak se jim to i vykazuje. Nějakou změnu času moc nevnímají,“ uvedl Petr Fischer, syn majitele pekárny. Podle něj pekařům vadí spíše letní čas.

„Musí totiž o hodinu dříve vstávat, a to se jim nechce,“ vysvětlil. O hodinu déle zůstávají v práci třeba hasiči. „Bereme to úplně normálně. Teď děláme o hodinu déle, v létě při přechodu času na letní zase o hodinu méně. Jednou to vyjde na toho, jindy na toho,“ zmínil se službukonající operační důstojník novojičínského střediska Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a poznamenal, že vykazují normální pracovní dobu.

Podobně jako hasiči jsou na tom i policisté. Podle vedoucího obvodního oddělení ve Fulneku Romana Zelinky jsou ale zvyklí. „Za ta léta už to všichni berou normálně,“ podotkl Zelinka a dodal, že změna času na zimní s sebou spíše přináší úsměvné situace. „Třeba když je v plánu, že ve dvě hodiny má být hlídka tam a tam, a po hodině si její členové mohou říci ve stejnou dobu: tak jsme tady zase,“ uzavřel Zelinka.