Den před státním svátkem, v pátek 27. října, bylo centrum města Kopřivnice po více než dvouleté rekonstrukci slavnostně otevřeno. Jeden z jeho nových a obdivovaných prvků tvoří prosklený pavilon, v němž je vystaven automobil Tatra 87. Později tam přibyla také jízdní kola vyráběná místní firmou Bike Fun International. Radost z povedené rekonstrukce centra Kopřivnice ale netrvala dlouho.

Ve čtvrtek 3. listopadu se na facebookovém profilu Kopřivnice objevil tento text: „Dnes ráno nás v centru čekalo nepříjemné překvapení v podobě rozbitého skla u pavilonu. Naštěstí se jedná pouze o vnější sklo, vnitřní je neporušeno a automobil Tatra 87 je v pořádku. Místo je ohrazeno páskou a právě probíhá úklid střepů. Na kamerovém záznamu nebylo zjištěno cizí zavinění, příčiny zjišťujeme a celou záležitost řešíme s Policií ČR i s pojišťovnou.“

Obnovené městské centrum v Kopřivnici, 25. října 2023.
VIDEO: Kopřivnické centrum slavnostně otevřeno, rodilo se v bolestech

Příspěvek měl v krátké době mnoho ohlasů. Někteří pisatelé se domnívali, že je dobře, že na místě nikdo nebyl, když se sklo proměnilo v drobné kousky. „Myslím, že by se nikomu nic nestalo. Sklo bude udělané tak, aby se nelámalo na střepy, ale drolilo na kousky - podobně jako u auta,“ napsal jeden z přispěvatelů.

Oficiální důvody zatím nikdo nesdělil, takže mnozí spekulovali o důvodech, proč se sklo vysypalo. Někdo tipoval vandalství, další například vítr či jiné příčiny. „Výrobní vada nebo špatné usazení skla, to je můj tip. Na to bych se zaměřil, aby nepraskly další tabule,“ napsal jeden z diskutujících.

Obnovené městské centrum v Kopřivnici, 25. října 2023.
Kopřivnice získala ministerské stříbro za přívětivý úřad

Deník v úterý 7. listopadu oslovil mluvčí města Kopřivnice Lucii Macháčkovou. „Od policie máme potvrzeno, že se nejednalo o cizí zavinění. Takže to dnes reklamujeme a firma nám musí k reklamaci poslat vyjádření. Pak se uvidí, co dál,“ sdělila Lucie Macháčková.

Rekonstrukci centra Kopřivnice prováděla společnost Geosan Group, která zakázku vysoutěžila za 119 milionů korun včetně DPH. Celkové náklady se vyšplhaly na zhruba 140 milionů korun.