„S platností od 1. října se konečné ceny zemního plynu pro domácnosti, kterým dodává zemní plyn Severomoravská plynárenská, snižují o 1,2 procenta. Od počátku roku už domácnostem, které jsou zákazníky SMP, poklesla cena o 12,1 procenta,“ upřesnila regionální mluvčí plynárenské společnosti Linda Ešková. Pro domácnost, která zemní plyn využívá k vytápění, ohřevu vody a vaření, se letos podle propočtů RWE díky poklesu cen průměrně sníží roční výdaje za plyn o téměř tři tisíce korun.

Zákazníci, kteří chtějí nahlásit odečet ke změně ceny zemního plynu, tak mohou učinit v období tří dnů před a patnácti dnů po datu změny ceny zemního plynu.

„Stav plynoměru může zákazník nahlásit telefonem prostřednictvím zákaznické linky 840 11 33 55, e-mailem na adresu info@rwe.cz, přes internetový on-line formulář, případně odesláním SMS zprávy. Může jej také osobně nahlásit v zákaznickém centru,“ upřesnila možnosti hlášení odečtu mluvčí plynařů.

Podle internetových stránek plynárenské společnosti není samoodečet povinný. V případě, že jej domácnost nenahlásí, postupuje se automaticky podle vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu, která stanovuje rozložení spotřeby do jednotlivých měsíců. Severomoravská plynárenská, a. s., prodává zemní plyn více než 560 tisícům zákazníků v Moravskoslezském a Olomouckém kraji i na Vsetínsku.

Přesnější informace k hlášení odečtů jsou na internetových stránkách Severomoravské plynárenské a. s., respektive RWE. Zákazník musí znát zákaznické číslo, číslo a stav plynoměru.