Při předchozí změně cen, súčinností od 1.října 2007, byla průměrná cena tepla 459,80 korun za GJ včetně DPH.Nárůst oproti této ceně tedy činí 55,30 korun za GJ. Nově stanovená cena platí pro kalkulaci jednosložkové i dvousložkové ceny.

Vceně energie se přitom od letošního ledna promítá, vsouladu splatnou legislativou, zvýšení ceny plynu, nově zavedená ekologická daň na paliva a zvýšení hodnoty DPH. Vdůsledku jmenovaných změn by tak cena tepla letos mohla vzrůst až na 530,70 korun. „Rada města, vedena snahou minimalizovat vliv těchto změn na občany města, se po jednání sfirmou Dalkia rozhodla neuplatnit pro letošní rok valorizaci nájmu a fixní složky ve výši, jak je uvedeno ve smlouvě o nájmu teplených zařízení. Rada města se těmito kroky snaží udržet cenu tepla ve městě na přijatelné úrovni,“ uvedl místostarosta města Milan Šturm s tím, že v souladu se smlouvou s Dalkií dochází i kprůběžnému zkvalitňování služeb.

„Vsoučasné době jsou instalována zařízení, která umožní dostupnost teplé vody pro naše odběratele po dobu čtyřiadvaceti hodin. Dříve končila distribuce teplé vody v deset večer. Pracujeme také na realizaci projektu kotle na biopaliva v kotelně na ulici Anenská, po jeho spuštění to bude mít pozitivní vliv na vývoj ceny tepla ve městě,“ dodal Šturm.

Například v Kopřivnici teplo, které dodává společnost KOMTERM, také razantně podražilo. Kopřivničtí radní nedávno schválili částku 506,86 korun za gigajoule, tedy o 109,31 korun více než loni. I Frenštát pod Radhoštěm zvedl cenu za teplo o více než 60 korun, z loňských 480 korun na nynějších 545 korun za gigajoule.