VYZKOUŠELI JSME

Princip je snadný, velice podobný tomu, jako když si člověk kupuje kávu z automatu. Je třeba si však s sebou vzít nádoby, nejlépe pet lahve, a mít pár drobných u sebe.

Přímo na vrátnici rozsáhlého areálu v Jičině, místní části Starého Jičína, je v jedné z místností umístěn velký nerezový automat. Nejprve je vhodné si nechat pročistit trubku zmáčknutím tlačítka PROPLACH a poté vhodit mince podle odpovídajícího množství mléka. Čepování je možné kdykoliv zastavit, na displeji se ukáže zůstatek peněž a po vyměnění láhve není problém mléko po opětovném zmáčknutí START, dočerpat. I po ukončení je vhodné opět trubky propláchnout. U mlékomatu nechybí upozornění, že je třeba mléko před požitím vždy převařit.

Mlékomat je také na tržnici

Tento systém v Jičině funguje přesně rok a o jeho úspěchu svědčí i fakt, že společnost další automat před pár dny umístila do centra Nového Jičína. To potvrdil i ředitel společnosti Starojicko Milan Krumpoch: „Ten zájem z Nového Jičína byl velký. Lidi nám volali, tak jsme to pořídili i tam,“ sdělil. Čerstvé, plnosložkové a neodstředěné kravské mléko je možné zakoupit v městské tržnici ve stánku z občerstvením.

Litr zde stojí 15 korun a načepuje ho personál zařízení. Otevřeno je každý všední den od 6.30 do 17.00 hodin.