Právě v těchto dnech se dokončují dětské a další prvky za prodejním stánkem u vodní nádrže na Novojičínsku zvané Čerťák. Už jdou vidět houpačka, terénní skluzavka, balanční špalky nebo pískoviště. Mladší i dospělí návštěvníci jistě ocení fitness sestavu a mnoho lidí jistě uvítá veřejné ohniště a posezení.

Jezírko ve Smetanových sadech v Novém Jičíně, srpen 2023
Nekrmte ryby a ptáky v jezírku, nabádá lidi novojičínská radnice. Marně

„Část travnatých ploch je řešena jako štěrkový trávník, který má větší odolnost. Na podzim bude hřiště doplněno výsadbou stromů a keřů. Do doby řádného prokořenění travnatých ploch nebude hřiště otevřeno pro veřejnost,“ upozorňuje v Novojičínském zpravodaji místostarosta města Václav Dobrozemský.

Čtěte také 

Žena z Novojičínska investovala do kryptoměn. Šlo o podvod, přišla o miliony

Na Novojičínsku Jára Cimrman nikdy nebyl, ale má tam náměstíčko

Hororová domácí premiéra. Nový Jičín schytal debakl, Strání mu nasypalo šestku

Náklady na vybudování hřiště byly vyčísleny na 1,5 milionu korun, tím ale snaha města o revitalizaci tohoto výletního místa nekončí. „V plánu je vybudování přístupové cesty ve směru od Skalek a výstavba sportovního hřiště,“ uvedl již dříve Václav Dobrozemský pro Deník.

Požár oderského zámku 17. ledna 1964.
VIDEO: Pohnutou historii zámku v Odrách má připomínat expozice v místě, kde stál

Poté, co došlo k revitalizaci vodní nádrže, se v roce 2019 město Nový Jičín pustilo do vylepšení zázemí - vybudovalo nový prodejní stánek, záchody a převlékárny, později také přibyla oblázková pláž.