„O víkendu tu prý bylo plno,“ nechala se slyšet na břehu pejskařka s chlupatou fenkou Jackie po boku. Sama byla taky ve vodě a o varování hygieniků neví.

Podobně v pondělí reagovala většina návštěvníků Čerťáku, kde Krajská hygienická stanice v Ostravě zkoumala kvalitu vody 3., 10. i 17. srpna vždy se stejným výsledkem: Nevyhovující.

Dopravní omezení v Mošnově, 21. 8. 2023.
Budování obchvatu Mošnova? Hrůza projíždět nejen ve špičce

„Koupu se. Aspoň tři čtyři Čerťáky dám. Myslím jako přeplavu,“ vysvětluje cyklista, jenž se zdravil s ostatními na břehu. Pravidelný návštěvník z Nového Jičína poukazoval na sprchy, kterými se dají z těla smýt nečistoty. Z vody do sprch hnala v tu chvíli své tři vnuky i jakási babička, která nicméně přiznávala, že se jí hladina moc nepozdává. Jen uprostřed vodní plochy to prý bylo lepší.

„Dneska tady byli znovu odebírat vzorky,“ poznamenala v pondělí slečna v bistru u Čerťáku. Další z cyklistů navázal, že se právě vrací z Kacabaji, vodní nádrže vzdálené několik kilometrů „přes kopec“ v Hodslavicích: „Tam je voda krásně čistá!“

Ceny paliva na Frýdeckomístecku a Novojičínsku, 21. 8. 2023.
Pohonné hmoty zdražují. Kde na Novojičínsku natankujete nejlevněji

Vztah místních k nevhodnému koupání shrnula dáma v plavkách: „Voda je hnusná, špinavá, ale než bazén, to raději Čerťák,“ prohlásila se smíchem.