„Je to desátá pobočka v tomto moderním designu, kterou otevíráme v České republice,“ upozornil při pondělním oficiálním otevření nové pošty Miroslav Štěpán, pověřený zástupce generálního ředitele. Podotkl, že nejvíce takovýchto poboček je na severu Moravy a Slezska.

Vyzdvihl zejména moderní prostředí. „Umožňuje lepší obsluhu zákazníka, lepší organizaci provozu, dají se různým způsobem měnit služby, přidávat nové. Odpovídá to dnešní době,“ popsal Miroslav Štěpán. Pobočky budované v 70. a 80. letech minulého století by podle něj měly být postupně nahrazeny moderními.

Záchranná stanice Bartošovice, květen 2023.
Záchranná stanice zvířat na Novojičínsku slaví výročí. Existuje už čtyřicet let

Nová pošta v patře OC Javor je narozdíl od té původní bezbariérová. Má osm přepážek, přičemž tři jsou univerzální. Pak jsou zde například Balíkovna, ePošta nebo dvě specializované přepážky. Na pobočce je rovněž pokladna s boxem pro diskrétní výplatu hotovosti klientům, kancelář vedoucího pošty je přístupná veřejnosti například pro řešení stížností či reklamací. U vstupu je vyvolávací systém. Umožňuje zadat kód pro vyzvednutí balíku, který zaměstnanec v zázemí začne chystat ihned po zadání kódu.

Opuštěnou budovu v ulici K Nemocnici využívala Česká pošta jen zčásti. Měla navíc špatnou dispozici pro provoz i pro klienty – nebyla zde parkovací plocha, takže byla přístupná jen pro pěší. „Nyní budovu nabízíme k prodeji,“ sdělil pro Deník Miroslav Štěpán. To, že v Novém Jičíně byla potřebná změna, si myslí i senátorka Ivana Váňová, která na otevření pošty přišla. 

Jaroslav Doležal na další z jeho oblíbených lokalit, kterou byla ostravská halda Ema.
Lysá hora. Král Lysařů se 6191 výstupy se odebral do turistického nebe

Na vzhledu pobočky se částečně podílelo také město Nový Jičín. Autorem díla za vstupem po levé straně je grafik Čaník. "Představuje budovu staré pošty na Masarykově náměstí. Myslím, že se to povedlo,“ zmínil starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký.

Pobočka České pošty v Novém Jičíně je otevřená každý všední den od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Zatímco v jiných okresech rušila pošta v červenci pobočky, na Novojičínsku, jako v jediném okrese v Moravskoslezském kraji, zůstal počet poboček stejný.