Velkou slávu proto chystají v obci Sedlnice, kde se opět po nějaké době koná ceremoniál Ceny Miroslava Moravce, který pořádá obec Sedlnice se spolky obce. Akce se koná v neděli 23. června v areálu u Josefova dubu v souvislosti s výročím založení Sedlnic. Od první písemné zmínky uplynulo již 660 let.

Cena Miroslava Moravce má své vlastní tituly. Místo vítězů jmenuje princezny, prince, trubadúry a další hodnosti z královského dvora. Součástí akce budou vzpomínkové bloky na Aťku Janouškovou a Boba Frídla.

První se bude věnovat Bobu Frídlovi, písničkáři, zpěvákovi a skladateli, jenž zemřel před pěti lety po dlouhé nemoci. Umělecké jméno si vypůjčil od svého vzoru, Boba Dylana. „Byl to bojovník. Ještě loni v létě hrál. Byť s šátkem na hlavě, ale hrál,“ řekl krátce po jeho úmrtí jeho kamarád, textař Vladimír Koudelka. Druhý a třetí blok se bude patřit Aťce Janouškové, herečce, zpěvačce a dabérce, která se účastnila Ceny Miroslava Moravce již v minulosti. Součástí setkání bude i křest knihy o Aťce Janouškové od Lubomíra Zemance.

V první části programu hosté a pasovaní dabéři vysadí třešně a vrby, od 16.30 hodin se příchozí mohou těšit na Talk show Pavla Trávníčka „Povídání o životě“. Nedělní odpoledne ale bude ve znamení mnoha dalších známých osobností. Mezi účinkujícími budou Valérie Zawadská, Jiří Prager, Lenka Lo Hrůzová, Hana Kytičková, Václav Kovařík a Jiří Vondrák. Přijdou i speciální hosté, kterými jsou rodinní příslušníci Aťky Janouškové a manželka Boba Frídla. Začátek akce je v 15 hodin, konat se bude za každého počasí. (hav)