Záležitost uzavřené příjezdové cesty se dostala i na poslední jednání fulneckých zastupitelů, kde o ní hovořil Aleš Slaný, předseda představenstva Stavebního bytového družstva Venkov. Připomněl, že SBD Venkov poslalo členům zastupitelstva dopis se žádostí o řešení situace kolem bytového domu v Dolejších Kunčicích.

„Jde nám zejména o příjezdovou cestu, aby se tam mohly dostat sanitky ke starším a nemocným lidem, aby tam mohli projet hasiči. S majitelem pozemku jsme několikrát jednali, ale vždy to dopadlo špatně, nakonec tam dal na podzim bránu a zcela ten pozemek znepřístupnil. Lidé se tam nedostanou," uvedl Aleš Slaný s tím, že chce za obyvatele domu požádat zastupitelstvo o sjednání společné schůzky, kde by mohla vzniknout nějaká dohoda mezi bytovým družstvem, případně obyvateli domu a majitelem pozemku.

„Měli jsme už dvě jednání a vždy jsme dospěli k tomu, že vlastník nemovitosti si musí zabezpečit přístup k nemovitosti. Doporučili jsme to, co si myslíme: že nejjednodušší cestou je žaloba k soudu, abyste měli přístup," uvedla starostka Fulneku Radka Krištofová. Poté dodala, že město schůzku může svolat, ale nezabezpečí, že na ni přijde majitel pozemku.

Obdobně se na zasedání zastupitelstva vyjádřil také místostarosta František Schindler, který potvrdil, že uskutečněné schůzky nepřinesly žádný výsledek.

Město přesto schůzku svolalo, ta se uskutečnila před několika dny. „Nevyřešilo se zase nic. Majitel pozemku tam pouze uvedl, že má své důvody, proč nechce s SBD Venkov jednat, ale pokud by si prý někdo koupil některý z bytů, pak mu průjezd umožní. Ale to není na papíře," sdělil pro Novojičínský deník fulnecký místostarosta. Zároveň dodal, že město obyvatelům bytového domu nabízelo byty ve Fulneku, nikdo ale neměl zájem s tím, že jsou na bydlení v Dolejších Kunčicích zvyklí. Je tak možné, že nakonec o situaci bude rozhodovat soud.