Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestáři opraví i výtluky, na které se dříve nedostalo

Novojičínsko - Letošní zima byla z pohledu poničení silnic milosrdnější. Opravit by se mohly na Novojičínsku i komunikace, které se nestihly dát do pořádku v předchozích letech.

5.4.2012
SDÍLEJ:

NEJHORŠÍ silniční úsek na Novojičínsku.Foto: Deník/Jana Hromočukové

Jaký je nejhorší úsek v okrese, při jehož projíždění snad každý řidič kleje a přirovnává cestu k tankodromu, není třeba pochybovat. Je jím silnice mezi obci Rybí a Závišicemi, kudy denně projedou tisíce vozidel směrem na Kopřivnici nebo Nový Jičín. Mnozí si už raději trasu o něco prodlouží přes Štramberk, než aby museli vystavit tlumiče vozidel tomuto „týrání“.

Jistou naději, že se dá tato komunikace po letech konečně do pořádku, dává Zbyněk Kubala, vedoucí novojičínského střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje. Ten Deníku přiznal, že by v letošním roce, na zdevastovaném úseku, měla začít nákladná rekonstrukce, stejně jako na komunikaci v Tiché, která na tom také není dvakrát nejlépe. Co se týče uplynulé zimy, k té se vyjádřil těmito slovy: „Je to lepší jako loni. Těch velkých výtluků není tolik. V tomhle byla letošní zima příznivější. Určitě nebudeme omezovat rozsah vysprávek, uděláme je v rozsahu loňském, s tím, že pravděpodobně opravíme i to, co se loni nestihlo,“ řekl.

V Příboře opraví vše

Menší škody v ulicích měst hlásí také radnice. „I když bylo období velkých mrazů, nějaké velké škody na komunikacích nejsou,“ hlásí Josef Kisza, vedoucí Technických služeb města Příbor. Proto zde do jednoho měsíce opraví nejen čerstvé výtluky, ale i resty z minulých let. „Pro letošek máme připraveny čtyři cisterny patchmaticu (technologie vysprávky vozovek penetračním způsobem pozn. red) a v jedné se uveze přibližně osm kubíků, takže bychom měli mít letos veškeré výtluky spravené,“ věří Josef Kisza.

V relativně slušném stavu jsou například místní komunikace ve Fulneku. „Dělali jsme opravy na podzim. Ty díry jsme nechali opravit novou technologií, kterou se to lépe pojí. A když jsme to kontrolovali teď, po zimě, vypadá to dobře,“ konstatovala starostka Fulneku Jana Mocová a dodala, že se zaměřili hlavně na Nádražní ulici, jež byla v katastrofálním stavu.

Město chce letos v opravách pokračovat. „Co bude špatné, zkusíme polepit, na větší opravy není. Dotační tituly na komunikace nejsou, a nevypadá to zatím moc příznivě. I když se snažíme dojednat, aby část dotací na budování základní infrastruktury, kterou nemáme všude vybudovánu, mohla jít i na opravy komunikací.

To, že jsou silnice v lepším stavu než po jiných zimách, konstatoval také Zdeněk Bartoš, vedoucí odboru investic a správy obecního majetku ve Frenštátě pod Radhoštěm. „Nevím čím to je, ale je to o něco lepší. Bohužel, celkově je stav komunikací dost špatný,“ uvedl Zdeněk Bartoš a poznamenal, že technické služby provádějí každoročně nějaké drobnější opravy. „K tomu jsme dělali novou komunikaci na Beskydském sídlišti a letos máme v plánu udělat větší část Potoční ulice, což je směrem na Trojanovice. Ale bude záležet na financích,“ upozornil Zdeněk Bartoš.

Autor: Ivan Pavelek, Adam Knesl

5.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení