Na neutěšená stav cesty, které řadu let chybí asfaltový povrch, upozornili tamní obyvatelé vedení města i formou petice. Podepsalo se pod ní asi 50 lidí. „Výluky na cestě jsou místy hluboké i třicet centimetrů,“ upozornili nedávno zastupitele města lidé z Novojičínské ulice.

„Cesta nebyla nikdy dokončená. Je tam hrubý štěrk, chybí asfaltový povrch,“ potvrdil místostarosta města Pavel Podolský. „V dané lokalitě se nyní téměř dokončila stavba rodinných domů, proto je oprava cesty na místě,“ podotkl místostarosta, který společně s ostatními zastupiteli schválili opravu cesty v příštím roce.

„Bylo by to dobré, kdyby se cesta opravila. Osobně mi to až tak nevadí. Ještě bydlím v bytě v Kopřivnici a na Novojičínské dokončuji stavbu rodinného domku, do kterého se chci s manželkou přestěhovat letos na podzim,“ sdělil Stanislav Urban, který hrbolatou komunikaci využívá rovněž jako příjezdovou cestu ke svému domu.

„Ta cesta je ve špatném stavu asi od osmaosmdesátého roku, kdy se dělala hloubková kanalizace. Od té doby je nerovná a bez povrchu. K domům se dělaly inženýrské sítě, ta poslední přípojky se dodělaly před dvěmi lety. Proto by oprava cesty byla nyní na místě,“ konstatoval Urban.

Důležitou stránkou oprav zůstávají finance. Podle Podolského vyjde oprava cesty předběžně na 1,2 milionů korun. „Hledáme finanční zdroje. Z programu Evropské unie to nepůjde, takový program jsme tam nenašel. Pokusíme se získat finance prostřednictvím ministerstva pro místní rozvoj,“ doplnil místostarosta.

„Čekám na opravu cesty už dlouho. Chci si udělat vjezd do garáže, ale dokud nebudu znát výšku opravené cesty, nechci se do toho zatím pouštět,“ dodal Urban.