Kondolence přijímali jak manželka Karla Lopraise Danuše, tak jejich syn Leo, vyjádřit soustrast a poslat Karlovi do nebe poslední píseň přijela i zpěvačka a herečka Chantal Poullain.

„Dlouhá léta jsem závodila a Karel Loprais byl vždycky můj vzor. Rozuměl mi, inspiroval mě, byl můj přítel, velký muž. A mě to velice mrzí, protože jsme se poslední měsíce neviděli a on mi tak utekl. Jsem tady kvůli němu, příteli a kamarádovi,“ svěřila se pro Deník známá umělkyně - VÍCE ZDE.

Poslední rozloučení s automobilovým závodníkem Karlem Lopraisem, který zemřel 30. prosince ve věku 72 let, 22. ledna 2022 ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Pohřeb Karla Lopraise: Legendu přišly na nebeskou rallye vyprovodit stovky lidí

Nechyběl frenštátský patriot a poslanec Jakub Janda ani Marcel Woodman, frontman Rock & Roll Bandu M. Woodmana. I oni povyprávěli o svém vztahu k šestinásobnému vítězi Rallye Paříž-Dakar.

Z nedalekého Lichnova přijel prezident Motoveterán klubu Lichnov Bohumil Spíšek, který má na Karla Lopraise zajímavou vzpomínku, kterou připomíná také fotografie, jíž měl Bohumil Spíšek u sebe.

Poslední rozloučení s automobilovým závodníkem Karlem Lopraisem, který zemřel 30. prosince ve věku 72 let, 22. ledna 2022 ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Spolujezdci vzpomínali na Karla Lopraise, poctu mu vzdali i klubisté

„Jel jsem veteránskou soutěž z Rožnova pod Radhoštěm a v areálu u Střelnice ve Frenštátě pod Radhoštěm jsme se zastavili. Karel Loprais, protože jsme se znali, si ke mně sedl do sajdkáry a vyfotili jsme se. Jenže ta sajda byla na něj malá, takže mu trčelo koleno ven. Když jsem se ho ptal, jestli pojedeme Dakar, tak hned odvětil: To je malé,“ řekl s úsměvem Bohumil Spíšek.

Loučení s Karlem Lopraisem na frenštátském hřbitově:

Zdroj: TV Beskyd

V průběhu akce se na pódiu vystřídalo několik známých osobností, třeba Marcela Rotter, spoluorganizátorka akce Trofeo Niké, které byl Karel Loprais ambasadorem.

Milovník dobrého vína

Posledním, kdo na Karla Lopraise zavzpomínal, byl jeho synovec a následovník Aleš Loprais.

„Kája byl pro mě neskutečný kamarád a skromná férová duše, která mě hodně naučila. Na co vždycky budu vzpomínat, to jsou nejběžnější lidské věci, které Kája dělal skvěle. Třeba, když řekl: dneska by to šlo, neznamenalo to nic jiného, než: pojď, dáme si sklenku dobrého vína. Byl milovník vína, milovník dobrého jídla, nepohrdnul ničím od smažáku po svíčkovou nebo gulášek. A taky uměl skvěle ohodnotit šikovnou holku, která šla kolem. Miloval život a taky měl rád sebe. Sebeláska je důležitá a já jsme se ji od Karla učil,“ přiblížil osobnost svého strýce Aleš Loprais.

Poté dodal, že Karel Loprais zůstává velkou osobností, která kudy prošla, tam zanechala velkou stopu.

Pro Chantal Poullain byl Karel Loprais velký přítel. Proto také v sobotu 22. ledna 2022 přijela do Frenštátu pod Radhoštěm.
Chantal Poullain se s Karlem Lopraisem nepřijela loučit

„Pro mě Karel neodešel a zůstává tady s námi, akorát v jiné podobě, se kterou se musíme vyrovnat. To, co udělal pro fabriku značky Tatra, pro český moto sport je nedocenitelné. A také pro běžné lidi, kteří v garáži na něčem makají a sní o tom, že si postaví stroj a objedou s ním půl zeměkoule. To jim dává nesmírnou sílu. A také, kdo by dokázal uspořádat svůj vlastní druhý Martiňák,“ pronesl Aleš Loprais ke stovkám přítomných lidí v narážce na davy, které bývají na tradičním Martinském trhu.

Na závěr všichni přítomní za znění tónů písně Jak chcete žít bez koní od Michala Tučného, oblíbeného interpreta Karla Lopraise, tiše vzpomínali. Akci Pozdravy do nebe pro Karla Lopraise ukončil spontánní potlesk.