„Naši senioři by rádi zažili něco, co je běžné pro jejich děti, vnuky či pravnuky. Kosmetické ošetření pleti, uvolňující, relaxační masáž to mnozí nikdy nezažili, ale i přes svůj vysoký věk a zdravotní omezení by mohli," uvedla ve studéneckém měsíčníku vedoucí Domova svaté Anny Jarmila Pomikálková s tím, že přání seniorů nazvali Dny relaxace a krásy v Domě pokojného stáří.

Do projektu se zapojil také Domov Odry, jehož klienti si naopak přáli boudu nebo kurník pro svá zvířata. Chovají tam totiž psa, kočku, morčata, králíky, kozy, slepice a dokonce i vodní želvy. Obě tato přání byla zařazena mezi finalisty projektu firmy Sodexo.

Od 15. dubna až do 30. června probíhá veřejná sbírka projektu, přičemž jednotlivé příspěvky dárců následně firma zdvojnásobí.

„Dárci si mohou vybrat z přání zařazených do finále, podpořit je a finančně přispět jakoukoliv částkou," vysvětlila Jarmila Pomikálková.

Ačkoli veřejná sbírka celého projektu stále pokračuje, seniorům ze Studénky i Oder se již přáni brzy vyplní. Na přání oderských seniorů se podařila vybrat konečná suma 16700 korun, do Studénky naopak poputuje částka 6050 korun. (ire)