Měl to být velký koncert, který měl přinést peníze na konto denního stacionáře ve Vlčovicích, místní části Kopřivnice. Jakub Suchánek z Kopřivnice se již dříve zapsal do České knihy rekordů jako nejmladší organizátor charitativní akce. To mu bylo patnáct let a od té doby zorganizoval další tři koncerty, které přinesly peníze potřebným. Nyní se rozhodl pro obří koncert pod širým nebem, jenže to nevyšlo.

Celodenní akce Peníze lidem 2009 se uskutečnila v pátek 15. května na škvárovém hřišti v Kopřivnici. Kromě vycházejících hvězdiček na ní přijeli například i Yvetta Blanarovičová či svérázný muzikant a písničkář, herec Jiří Schmitzer. Ani to ale nepomohlo. „Dopadlo to úplně špatně. Přišlo velmi málo lidí oproti očekávání a pro mě je to velké zklamání,“ vyjádřil se k akci Suchánek. Podle něj to měla být unikátní akce. Spoléhal na to, že když lidi chodili stále ve větším počtu na akce v sálech, tak by mohli přijít i na stadionu. „Když jsme se bavili s Davidem Spilkou nebo s Yvettou Blanarovičovou, nedošli jsme k nějakému závěru, proč lidi nepřišli. Jestli to bylo špatnou propagací… Někdo říkal, že mohly být větší plakáty, jiní, že to nebyla vhodnější lokalita,“ probíral zpětně názory Suchánek.

Propadák, který nyní zažil v podobě vysokého prodělku, jej prý ale od konání dalších akcí neodradí. „Nejsem ještě úplně přesvědčen, ale zřejmě bych opět ještě něco udělal ve větším měřítku. Zvažuji jen, jestli to dělat znovu v Kopřivnici. Spíše bych se soustředil někde na Ostravu. „Ty dluhy jsou hodně velké, ale snažíme se vymyslet něco, co by je zaplatilo,“ poznamenal Suchánek.

V pátek 22. května měl Suchánek schůzku s provozovatelem kopřivnického kulturního domu Lubomírem Sazovským, který jeho akci zaštítil. „Na té schůzce dáme dohromady vše, co bylo kolem té akce. To, čeho chtěl docílit, se určitě uskuteční. To znamená, že nějaké peníze tomu stacionáři dodáme. Jinak to ani nejde,“ zmínil se Sazovský a dodal, že jako jakýsi garant akce nehodlá strkat hlavu do písku a pomůže Suchánkovi při řešení problému. „Konkrétně ale ještě nic nemůžeme sdělit. Je to příliš brzy,“ uzavřel Sazovský.