Štěkot psů, smích a výborná nálada. Tak nějak to v sobotu 10. května vypadalo na Lamberku v Novém Jičíně. Tamní fotbalové hřiště se stalo výchozím bodem pochodu určeného pro všechny milovníky psů.

V pořadí druhý ročník akce s charitativním nádechem organizovalo sdružení Pomoc psům Novojičínsko. To, ačkoliv v našem okrese nefunguje dlouho necelé dva roky , má na kontě přes osm desítek zachráněných psů.

Pětaosmdesát pánů

„Dohromady se nám za dobu fungování podařilo zachránit osmdesát pět pejsků. Všem jsme našli nové domovy a páníčky," potvrdila zakladatelka sdružení Soňa Kafková.

Útulky hlásí plné stavy

Přes nezanedbatelné úspěchy Soňa Kafková a její kolegové vědí, že je nutné na problematiku opuštěných psů stále upozorňovat.

„Mnoho útulků hlásí plný stav, nemluvě o existenčních problémech. Abychom lidi upozornili, že u nás fungujeme a útulkům jejich práci usnadňujeme, rozhodli jsme se pro společnou procházku, pochod, při kterém na sebe upozorníme i ty, kteří nás zatím nezaregistrovali," vysvětlila důvod pochodu Soňa Kafková.

Z Lamberku na Puntík

Druhý ročník akce se setkal s nevídaným úspěchem. Na Lamberk dorazily v sobotu kolem druhé hodiny odpolední desítky pejsků se svými pány.

„Takový úspěch jsme ani nečekali. Máme velkou radost, že tady vidíme nejen naše původní svěřence, ale také nové tváře a čumáky," uvedla jedna z pořadatelek.

Po společném focení se jak čtyřnozí účastníci, tak jejich páni vydali směrem z Nového Jičína na Puntík.

Ještě před tím téměř všichni přispěli na konto sdružení Pomoc psům Novojičínsko nákupem trička, bandasek anebo propisek.

Nekupuj, adoptuj!

„Je to pro dobrou věc, navíc se mi tričko líbí a na dnešním pochodu ho určitě využiju," uvedla paní Anna, která byla jednou z mnoha, jíž se na prsou skvěl slogan Nekupuj, adoptuj, který ke sdružení zachraňující psy již po dva roky neodmyslitelně patří.

Sdružení Pomoc psům Novojičínsko vzniklo před dvěma lety a jeho hlavním úkolem je umisťovat opuštěné psy k novým pánům. Sdružení funguje na principu depozitu, kdy nalezený pejsek stráví nějakou dobu u dobrovolníků a poté putuje do nového domova. Soňa Kafková a dobrovolníci se snaží, aby mohli v budoucnu postavit kotce anebo útulek.