Na chodník, který by umožnil bezpečnou chůzi z Fulneku do, asi kilometr vzdáleného, Děrného přišla řeč, když fulnečtí zastupitelé na svém posledním jednání hovořili o rozpočtu.

„Chci se zeptat, jestli rozpočet zahrnuje i plánovanou akci, chodník do Děrného. Před rokem a půl jsme tuto záležitost otevřeli peticí. Při stavbě přivaděče nebylo s tím chodníkem počítáno a Ředitelství silnic a dálnic slíbilo, že se na tom nějak bude podílet. Tak chci vědět, jestli jsou v rozpočtu peníze na odkup pozemků a na realizaci,“ otázal se jeden z obyvatel Děrného, jenž neuvedl své jméno.

Odpověď Radky Krištofové, vedoucí odboru územního rozvoje a životního prostředí fulnecké radnice jej ale určitě nepotěšila. „Akce určitě není plánovaná. Nemáme na ni žádné stavební povolení a skončilo to na výkupech pozemků,“ sdělila.

Příznivější zprávu neměl ani starosta Fulneku Jiří Dener. „Pokud vím, tak se jednalo o akci, u níž byl bývalý starosta Dubec. Já o tom žádné konkrétní informace nemám, takže se ani k průběhu nějakého jednání nemohu vyjádřit. Vím jen, že bylo jednání se zástupcem Ředitelství silnic a dálnic, ale nikdo mi nepředal žádný relevantní materiál. Takže to je spíše záležitost bývalého starosty,“ uvedl Dener.

Na to reagovala kriticky zastupitelka Jana Mocová. „Přiznám se, že si vzpomínám, že před rokem a půl tady byl návrh z občanského aktivu z Děrného. Tehdejší starosta naznačil jisté řešení, ať mají děti bezpečný přístup do vesnice. Překvapuje mě, že za rok a půl se v té věci neudělalo nic,“ řekla Mocová.

Zástupce Děrného naznačil, že při společném jednání zaznělo, že na výstavbě chodníku by se Ředitelství silnic a dálnic nemalou měrou podílelo. „Připadne mi jako velká škoda, že se změnou starosty to má padnout,“ zmínil se muž.Krištofová znovu připomněla, že by se vše muselo vyřešit majetkově, a pak by město muselo vyřídit územní rozhodnutí a stavební povolení. Ale vše prý visí na pozemcích. Na to sdělila Danuše Goldová z finančního odboru, že obcházela vlastníky pozemků, a měla s nimi jednat o ceně třicet korun za metr čtvereční. „Jedna oslovená se vysmála, další chtěli prodat celý pozemek,“ přiblížila jednání Goldová.

Mocová poté navrhla společné jednání občanského aktivu Děrného. Zástupci této místní části zase vyčetli zástupcům města, že je špatné, když se nepředávají informace. „To nás mrzí, že to nefunguje,“ poznamenal zmíněný muž.

Nějaká naděje obyvatelům ale přece jen svitla. Starosta Fulneku přislíbil, že bude opětovně jednat se zástupci Ředitelství silnic a dálnic a rovněž s vlastníky pozemků.