Zmíněných sedmnáct případů je v Moravskoslezském kraji v rámci okresů druhý nejnižší počet. Lépe je na tom jen Bruntál s pěti případy. Nejhorší situace je v Ostravě, kde bylo zjištěno již 105 případů. V uplynulém týdnu také v Moravskoslezském kraji zemřela žena, u níž byla potvrzena nákaza virem pandemické chřipky. „Pacientka měla vysoký krevní tlak, bronchiální astma a byla obézní. Dosud v kraji zemřelo osm dospělých osob,“ uvádí na svém serveru pracovníci Krajské hygienické stanice Ostrava bez bližšího upřesnění, odkud poslední oběť pandemické chřipky pocházela.
Situace v oblasti akutních respiračních onemocnění, mezi něž se počítá také chřipka se v okrese oproti předešlému týdnu, za uplynulý týden příliš nezměnila. Hygienici zaznamenali na Novojičínsku nárůst 3,8 procenta. Jedná se ale o jediný okres v rámci kraje, kde došlo k nárůstu, a po Ostravsku je tak Novojičínsko momentálně na druhém místě v četnosti výskytu akutních respiračních infekcí.
Průměrná relativní nemocnost na sto tisíc obyvatel činila k 23. prosinci 1272 případů. Nejpostiženější skupinou byly děti ve věku do pěti let, kde bylo 3441 případů na sto tisíc obyvatel. Ve věkové skupině od šesti do čtrnácti let bylo o 94 případů na sto tisíc obyvatel méně. Nejméně postiženou skupinou jsou lidé starší šedesáti let. V této skupině je relativní nemocnost 386 případů na sto tisíc obyvatel.