Příležitost se podle tohoto zvyku připravit na posledních deset měsíců budou mít všichni tuto sobotu ve Štramberku. Chystá se totiž už sedmý Štramberský masopust.

Už posedmé se v malebném městečku pod Trúbou nashromáždí v čase kolem poloviny února všichni příznivci dobrého, pořádně mastného jídla a pití, aby si společně užili tradičního masopustního veselí.

Jako vždy tedy nebudou chybět nezbytné zabíjačkové hody, bez kterých se žádný masopustní rej nemůže obejít. Štramberský masopust nicméně nebude pochopitelně v celém svém rozsahu pouze o jídle a pití. Stejně jako při jeho předchozích ročnících i letos je připraven bohatý doprovodný program. Od 13. hodiny do 13.15 proběhne přivítání účastníků masopustního průvodu před základní školou na Zauličí – každá maska, která se zúčastní průvodu obdrží slivovičku nebo masopustní koblížek. „Poté průvod masopustního reje v čele s koňským povozem a muzikou vyjde od Základní školy na Záuličí směrem na náměstí ve spolupráci s ochotníky štramberského divadla Pod věží Do průvodu, v němž nebude chybět tradiční medvěd ani pivovarský šašek zveme i širokou veřejnost,“ lákají organizátoři.

Na náměstí budou následovat masopustní soutěže pro děti i pro dospělé, prodávat se budou jitrničky, jelítka, tlačenka, zabijačková polévka i další dobroty. Chybět nebude ani ukázka výroby zabijačkových specialit se zasvěceným výkladem přímo na náměstí a proběhne i ukázka pečení masopustního pečiva. Od 15. hodiny je připraven koncert kapely Docuku.

Sedmý ročník Štramberského masopustu se bude konat na štramberském náměstí v sobotou 18. února od 13 do 16 hodin.(mer)