Událost, která by Frenštát pod Radhoštěm měla dostat do povědomí široké veřejnosti. I takto se vyjádřila k blížící se Olympiádě dětí a mládeže starostka Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová, která například včera strávila několik hodin se zástupci Moravskoslezského kraje v areálu skokanských můstků. Tam by se měly uskutečnit soutěže ve skoku na lyžích a skoky sdruženářů v rámci olympiády, jejíž desátý ročník hostí Moravskoslezský kraj. Olympiáda se uskuteční od 29. ledna do 3. února na několika místech souběžně. Kromě zmíněných skokanských soutěží se v ostravské hale Sareza uskuteční turnaj v ledním hokeji, krasobruslení a rychlobruslení. V multifunkční hale se bude hrát šachový turnaj a disco dance bude k vidění v Domě kultury Akord. Klasické lyžování, biatlon a běžecká část severské kombinace bude na Pustevnách a alpské lyžování a snowboard se uskuteční na Bílé.

„Bude to olympiáda se vším všudy. Se zapálením olympijského ohně, olympijskou přísahou i medailovými ceremoniály. Je vrcholnou českou soutěží krajských reprezentací žákovské kategorie,“ zmínila se na posledním zasedání zastupitelstva Frenštátu pod Radhoštěm Zdeňka Leščišinová.

Frenštát tak přivítá kolem tří až čtyř stovek z celkových 1300 sportovců, trenérů a činovníků z celé České republiky. Ubytování naleznou zejména na internátu místní střední průmyslové školy elektrotechnické. Vyvrcholením pro Frenštát pod Radhoštěm bude první slavnostní ceremoniál s předáváním medailí 31. ledna. Diváky přivítá známý sportovní komentátor Štěpán Škorpil, představí se i několik sportovních legend a významných osobností, které budou dekorovat úspěšné sportovce. Po hlavní části ceremoniálu bude následovat zábava ve stylu street dance, vystoupí tanečník a účastník soutěže Česko-Slovensko hledá talent Patrik Gluchowski, zpěvák a finalista SuperStar Michal Šeps a špičkový beat boxer EN.DRU. „Na úplný závěr programu si organizátoři připravili efektní tečku, kterou ale nebudeme prozrazovat,“ sdělil Marian Žárský, vedoucí Městského kulturního střediska Frenštát pod Radhoštěm.

Mladí sportovci se ve městě pod Radhoštěm nebudou nudit. Každý večer mohou bezplatně využívat městská sportoviště, včetně krytého bazénu, po dva večery pro ně bude promítat kino. „Na začátek to bude set dokumentů se sportovní a dobrodružnou tematikou a hned poté přijde na řadu celovečerní film. Jsem ráda, že se nám podařilo sehnat obě části posledního dílu ságy Harry Potter s názvem Relikvie smrti,“ vyjádřila se k programu vedoucí frenštátského kina Zuzana Krupová.