Co chystáte pro nadcházející sezónu?

Bude to hodně nových věcí. Jednou ze stěžejních bude instalace výstavního systému přímo do věže, do Trúby. Měla by tam být stálá expozice – Cesta do paměti štramberské Trúby, která by měla připomínat určité historické momenty Štramberku. Bude to spojení historických fotografií s nějakým odlehčeným povídáním. Něco podobného, jako je třeba legenda o Štramberských uších. Aby se u toho lidi spíše pousmáli, než aby museli číst nějaká fakta.

To bude ve stávajících prostorách Trúby?

Ano. Loni jsme věž vymalovali a teď podél schodiště instalujeme tuto expozicI. Povede to vlastně od současnosti do historie. Takže úplně nahoře bude počátek. Vytipovali jsme osmnáct míst, takových patnáct je reálných i s nasvícením. To by mohlo výrazně oživit interiér.

Ještě něco připravujete v souvislosti s Trúbou?

Trúba je vlastně rozhledna, takže do konce dubna bychom chtěli udělat popisy výhledů na ochozu.

Co dál plánujete?

V areálu Trúby by měl do konce dubna pod chatou Dr. Hrstky vzniknout vinný sklep, tedy spíše komerčnější záležitost. A teď finišujeme s programem.

Jaký bude?

Máme už pracovní verzi, ale chtěli bychom to ještě terminologicky upřesnit. Určitě ale bude kovářské sympozium, chceme dělat historickou kuchyni od pravěku přes gotiku až po současnost. To, co bylo typické pro dané období. Určitě bude letní kino.

Kde se bude promítat?

Mezi chatou Dr. Hrstky a schodištěm na Trúbu. Už jsme tam promítali loni, ale kvůli nepřízni počasí jen asi čtyřikrát. Mělo to velký úspěch, tak to chceme opakovat. Máme v plánu promítnout dvanáct filmů. Uvidíme, jak nám bude přát počasí.

Zachováte i přednášky v chatě?

Určitě je zachováme, ale budou hlavně od podzimu do jara, kdy se dříve stmívá a ani počasí není takové, že by se toho dalo mnoho dělat venku. Chtěli bychom udělat jakési open air prezentace, při nichž by dostali příležitost lidi, kteří mají nějaké diapozitivy nebo natočený materiál z cestování a podobně. To by bylo v době, kdy nebudou filmové večery. A samozřejmě zachováme pravidelné hudební večery.