Právě v duchu tohoto hudebního žánru se totiž přehlídka veteránů ponese. „Půjde o setkání majitelů a příznivců historických vozidel, které nás vrátí o pů století zpět. Tedy do doby swingu, krásných vozidel, stylového oblečení a noblesní atmosféry,“ uvedl jeden z organizátorů Vladimír Rojek.

Historické vozy nejrůznějších značek a typů odstartují svou spanilou jízdu již dopoledne, a to na Masarykově náměstí v Ostravě. Jejich asi sedmdesátikilometrová trasa bude zakončena právě v Kopřivnici. Organizátoři podle zkušeností z minulých let očekávají, že se bude na co dívat. „Na startu by se měla objevit nejen vozidla domácích předválečných a poválečných značek jako například Tatra, Škoda či Aero, ale také značky zahraniční jako Renault, Fiat nebo Maxwell a motocykly,“ uvedl Vladimír Rojek s tím, že při pěkném počasí může odstartovat až padesát automobilů.

Příjezd prvních z řady veteránů do města Kopřivnice, tradičně na prostranství pěší zóny, nacházejícím se před místním kulturním domem, je naplánovaný na 15. hodinu. Zatímco posádky vozů dostanou možnost obdivovat exponáty Technického muzea Tatra Kopřivnice, Kopřivničané budou moci okukovat zaparkované krasavce. Atmosféru přehlídky zpříjemní vystoupení místního orchestru Academic Bigband Kopr pod taktovkou dirigenta Pavla Písteckého.

V 17 hodin čeká všechny účastníky i přihlížející vyhlášení výsledků. „Ne náhodou je cílem naší rallye Kopřivnice. Ve zdejší automobilce se zrodily neuvěřitelné skvosty, kterých si cenní sběratelé po celém světě. Proto bude po dojetí veteránů do cíle bude vyhlášen nejkrásnější a nejstarší automobil značky Tatra, který se této rallye zúčastní,“ uvedl Jiří Bednařík z pořádajícího Tatra Veteran Sport Clubu Ostrava. Více informací o akci naleznou zájemci na adrese www.tvsco.ic.cz.