Přitom od začátku je na ni vstup zdarma a tento trend její provozovatel, kterým jsou Lesy ČR, od otevření překrásné dominanty zdůrazňoval.

Proto jsme se obrátili na krajské ředitelství Lesů ČR ve Frýdku-Místku, kde nám specialista ochrany přírody Václav Langer sdělil: „Ve všech článcích, rozhovorech a tiskových zprávách jsme vždy shodně uváděli, že jsme, státní podnik Lesy České republiky, vybudovali tuto rozhlednu pro lidi, kteří mají rádi přírodu, a že vstup bude volný, tedy bezplatný. Vybudování rozhledny pro nás není věcí zisku, ale je to služba veřejnosti. Proto ani do budoucna neuvažujeme o jejím zpoplatnění, pokud nebudeme nucení změnit naše rozhodnutí, zejména z důvodu poškozování rozhledny jejími návštěvníky."

Výhled po celý rok

Šestadvacet metrů vysoká rozhledna se pro veřejnost na nejvyšším vrcholu Veřovických vrchů otevřela letos v polovině srpna a nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na Moravskoslezské Beskydy, Moravskou bránu a do širokého okolí, včetně Ostravy.

Stavba, připomínající valašský styl známého architekta Dušana Jurkoviče, je investicí státního podniku Lesy ČR a vyšla na 3,6 milionu korun. Pro turisty, kteří zdolají nejvyšší vrchol Velkého Javorníku (918 m n. m.), je vstup na novou dominantu zdarma, navíc je rozhledna otevřená po celý rok. 

POKUD VÁS COKOLIV ZAJÍMÁ V SOUVISLOSTI S DĚNÍM V NAŠEM OKRESE, NAPIŠTE NÁM SVŮJ DOTAZ.Rádi se zeptáme odborníků a zodpovědných osob za vás. Své dotazy nám můžete do redakce doručit prostřednictvím formuláře v horní části webových stránek, naší stránky na Facebooku nebo zasílat na redakční e-mail redakce.novojicinsky@denik.cz.